Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldība piedāvā ēkas uzņēmējdarbības attīstībai Pilsētas ziņas

341

Daugavpils pilsētas dome ir ieinteresēta sadarbības veidošanā ar uzņēmējiem un īsteno dažādus projektus, lai atbalstītu uzņēmējdarbības attīstību un jaunu darbavietu radīšanu pilsētā. Tiek sakārtota infrastruktūra, būvēti pievedceļi, ievilktas komunikācijas. Kā viens no sadarbības veidiem tiek praktizēta arī ražošanai nepieciešamo platību nodošana nomā vai īpašumā.

          Domes kārtējās sēdes darba kārtībā bija iekļauti vairāki jautājumi par pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu pārdošanu izsolēs un to nomas tiesību izsolēm. Oktobrī iespējamie investori varēs piedalīties izsolēs un uzsākt sava biznesa attīstību vienā no vairākām pašvaldības piedāvātajām ēkām.

          Ziemeļu rūpnieciskās zonas revitalizācijas projekta ietvaros Mendeļejeva ielā 5 tiek būvēta ražošanas ēka, kuras nomas tiesību izsolei var pieteikties līdz 18. oktobrim. Ēkas būvniecība un teritorijas labiekārtošana būs pabeigta nākamā gada sākumā. Saskaņā ar izsoles noteikumiem, uzņēmējam, kurš iegūs nomas tiesības, būs jārada vairāki desmiti jaunu darba vietu un jāveic ievērojamas investīcijas ražošanā, tādējādi veidojot pilsētā nopietnu un stabilu uzņēmumu.

Ēka ir uzcelta, ievērojot stingrus normatīvus, un aprīkota ar jaunās paaudzes tehnoloģijām, kas ietver jaudīgu ventilāciju, pārdomātu ugunsdrošības sistēmu un divkāršu apkures sistēmu, kas nodrošina lielu būves energoefektivitāti.

Objektā ir ierīkotas visas nepieciešamās komunikācijas. Tas iekļauj biroja telpas, ražošanas telpas un noliktavas. Ražošanas telpa, kuras kopējā platība ir ap 1000 m2, ir izbūvēta bez iekšējiem balstiem, kas ļauj brīvi izvietot aprīkojumu. Te ir uzstādīti arī telferi, kas spēj pacelt 3 tonnas lielu svaru. Ēkai pieguļošajā teritorijā tiks ierīkota stāvvieta gandrīz 30 mašīnām

Ar deputātu lēmumu atsavināšanai un pārdošanai izsolē nodota arī bijušās 7. pamatskolas ēka un zemesgabals Šūņu ielā 1. Skolu tīkla optimizācijas rezultātā mācību iestāde bija slēgta pirms aptuveni 10 gadiem, kopš tā laika ēka netiek izmantota un nav nepieciešama pašvaldības funkciju īstenošanai. Septembra beigās – oktobra sākumā notiks izsole, kuras uzvarētājs īpašumā varēs iegūt  teju 50 000 m2 lielu zemesgabalu gleznainā vietā ezera krastā piecu minūšu braucienā no pilsētas centra, kā arī uz tā esošu četrstāvu ķieģeļa mūra ēku un vairākas saimniecības būves. Investori jau iepriekš ir izrādījuši interesi par šo objektu, un, iespējams, drīzumā tas iegūs jaunu veidolu.

          Informācija par izsoļu norisi tuvākajā laikā tiks izvietota pašvaldības mājas lapā www.daugavpils.lv. Saņemt papildus informāciju un vienoties par objektu apskati var Daugavpils pilsētas domes Īpašuma pārvaldīšanas departamentā, tālr. nr. 654 04351, 654 04353, 654 04348.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: