Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldība līdzfinansēs kultūras pieminekļu saglabāšanu Pilsētas ziņas

433

Šī gada maijā Daugavpilī pirmoreiz bija izsludināts pašvaldības konkurss uz līdzfinansējuma piešķiršanu valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai. Pieteikumus varēja iesniegt līdz septembra sākumam. Aicinājumam ir atsaukušies 11 pretendenti. Viņu pieteikumus izskatīs konkursa komisija, kuras sastāvā ir arhitektūras nozares speciālisti, vēsturnieki, Kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji un domes deputāti.

Daugavpilī ir gandrīz 200 valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu un divi teritoriāli lieli pilsētbūvniecības pieminekļi – Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs un Daugavpils cietoksnis. Pašvaldība īsteno vairākas programmas, kas vērstas uz šo objektu saglabāšanu un aizsardzību. Konkursā kultūras pieminekļu īpašnieki varēja pretendēt uz pašvaldības atbalstu ēkas vai tās daļas būvprojekta izstrādē, kultūrvēsturiskās inventarizācijas sagatavošanā vai restaurācijas darbu veikšanā, kas ir darbietilpīgs un visai dārgs process.

Pašvaldības vadība ir gatava atbalstīt apzinīgos namīpašniekus, jo darbu īstenošanas rezultātā vairākas vēsturiski nozīmīgas ēkas ne vien iegūs pievilcīgāku ārējo izskatu, bet arī tiks novērstas situācijas, kad kultūras pieminekļi bez pienācīgas aprūpes nonāk avārijas stāvoklī un sāk apdraudēt cilvēku dzīvības un drošību.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, pašvaldības līdzfinansējums ir no 30% līdz 75% no veicamo darbu kopējām izmaksām, un ir limitēts ar noteiktām  summām, kas atšķiras atkarībā no veicamo darbu specifikas. Ēku īpašniekiem būs jāiegulda arī pašu līdzekļi. Komisija rūpīgi izvērtēs katru pieteikumu.

Pašvaldībai ir pamatotas cerības, ka programmas īstenošanas rezultātā pilsētā varētu atdzimt ne viena vien arhitektūras pērle, jo potenciāls šajā jomā ir patiesi liels.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: