Šobrīd Daugavpilī

Par dievkalpojumu norisi pareizticīgo un vecticībnieku Lieldienās Pilsētas ziņas

385
Par dievkalpojumu norisi pareizticīgo un vecticībnieku Lieldienās

Lai rūpētos par sabiedrības veselības drošību un mazinātu inficēšanās risku ar Covid-19, ārkārtējās situācijas laikā ir noteikti stingri pulcēšanās ierobežojumi grupās. Tas skar arī pulcēšanos uz dievkalpojumiem pareizticīgo un vecticībnieku Lieldienās, kas tiks svinētas šajā nedēļas nogalē.

Visās pareizticīgo baznīcās Daugavpilī dievkalpojumi notiks aiz slēgtām durvīm, piedaloties tikai garīdzniekiem. Sākot ar 17.aprīļa vakaru, visas baznīcas būs pieejamas apmeklējumam tikai ārpus dievkalpojumu norisei. Pārējā laikā dievnami būs atvērti tikai individuālai lūgšanai, grēksūdzei vai aizlūguma pieteikšanai.

Daugavpils apriņķa prāvests, virspriesteris tēvs Dionīsijs Gorjunovs aicina tos, kas 18.un 19.aprīlī dosies uz dievnamu individuālai lūgšanai, nenest līdzi svētku mielastu. Tā iesvētīšana šajās dienās nenotiks un būs pieejama tikai pēc svētkiem  individuālā kārtā, ievērojot visus drošības noteikumus un distancēšanās prasības.

Vecticībnieku baznīcās stingri tiks uzraudzīts dievkalpojumu dalībnieku skaits. Ārpus dievkalpojumiem baznīcas būs atvērtas individuālai lūgšanai.

Ticīgie tiek aicināti ievērot visus drošības pasākumus: lūgties un svinēt Lieldienas, paliekot mājās un nepārkāpjot izolēšanās noteikumus.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa