Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai Pilsētas ziņas

194
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai

15. maijā Latvijā oficiāli sākas peldēšanas sezona. Neskatoties uz īslaicīgu aukstumu, visas trīs oficiālās peldvietas Daugavpilī jau ir gatavas uzņemt pilsētas iedzīvotājus un viesus: ūdens kvalitāte Lielā Stropu ezera centrālajā pludmalē, “Stropu vilnī” un Šūņu ezerā atbilst visām prasībām un peldēties šeit ir pilnīgi droši.

Komunālas saimniecības pārvalde kopā ar zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem regulāri veic pārbaudes uz mikrobioloģisko rādītāju atbilstību Veselības inspekcijas ūdens kvalitātes noteikumu prasībām. Pašlaik ir pārbaudītas oficiālas peldvietas, savukārt pārējo pilsētas ūdenstilpņu ūdens kvalitāte tiks pārbaudīta maija beigās.

Kā ierasts, ūdens pārbaude tiks veikta reizi mēnesī katrā peldvietā. Pēc analīžu rezultātu saņemšanas informācija par konkrētas ūdenstilpes atbilstību peldūdens kvalitātes normām tiks publicēta KSP Facebook lapā.

Lielā Stropu ezera abās oficiālajās peldvietās arī šogad par drošību uz ūdens rūpēsies Pašvaldības policijas glābšanas dienests, taču aicinām visus atpūtniekus ievērot personīgo drošību un adekvāti izvērtēt savas spējas un peldētprasmi.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa,

Komunālās saimniecības pārvalde

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!