Šobrīd Daugavpilī

Noslēdzās orientēšanās nodarbības Pilsētas ziņas

255
Noslēdzās orientēšanās nodarbības

Kopš 2018. gada vasaras Daugavpils pilsētā norisinājās bezmaksas orientēšanās apmācības apvidū. Divu gadu laikā, sertificētu treneru vadībā, tika īstenotas 300 nodarbības, kurās kopumā tika iesaistīti vairāk nekā 460 dalībnieki vecumā no 3 līdz 70 gadiem.

Orientēšanās ir interesanta un ikvienam pieejama aktivitāte, kas ļauj izbaudīt meklētāja azartu un atradēja prieku, sniedzot fizisko slodzi ķermenim. Tas ir sporta veids, kur dalībnieks izmanto precīzu karti un kompasu, lai atrastu apvidū izvietotus kontrolpunktus.

Nodarbību ietvaros dalībnieki uzlaboja vispārējo fizisko sagatavotību un apguva orientēšanās pamatprasmes – kartes apzīmējumus un kartes lasīšanu, mērogu un attāluma noteikšanu dabā, azimutu un virziena noteikšanu. Darbs tika organizēts grupās pēc dalībnieku fiziskās sagatavotības un iepriekšējo zināšanu līmeņa.

Orientēšanās nodarbības norisinājās visu gadu, gan vasarā, gan ziemā, sniedzot dalībniekiem iespēju apgūt pēc iespējas vairāk orientēšanās sporta paveidu un izvēlēties sev visatbilstošāko. Vasarā lielākā daļa nodarbību norisinājās mežā vai mikrorajonu apkaimē, savukārt ziemā projekta dalībnieki vairāk varēja izmēģināt orientēšanās telpās, labirintus, kā arī orientēšanos uz slēpēm.

Noslēdzoties katrai apmācību grupai vairāki dalībnieki izrādīja vēlmi turpināt apmeklēt nodarbības arī nākamajās grupās, savukārt vairāki bērni iesaistījās orientēšanās sporta pulciņos.

Nodarbības tika īstenotas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.