Šobrīd Daugavpilī

Noslēdzās garīgās veselības veicinošie informatīvie pasākumi Pilsētas ziņas

70
Noslēdzās garīgās veselības veicinošie informatīvie pasākumi

Laika posmā no 2019.gada septembra līdz 2020.gada augustam Daugavpils Universitāte īstenoja garīgās veselības veicinošus informatīvos pasākumus Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem.

Kopumā tika novadītas 128 lekcijas (katras lekcijas ilgums – 2 stundas) daugavpiliešu izglītošanai par garīgās veselības veicinošiem jautājumiem. Lekcijas vadīja pieredzējuši un profesionāli lektori ar atbilstošu augstāko izglītību, kvalifikāciju un zinātnisko grādu psiholoģijas nozarē. Daugavpils Universitātes īstenotajos garīgās veselības veicinošajos informatīvajos pasākumos iesaistījās apmēram 2700 Daugavpils pilsētas iedzīvotāju, no kuriem tika saņemtas pozitīvas atsauksmes par lektoru profesionalitāti un spēju ātri atrast kontaktu ar auditoriju. Lekciju dalībnieki ieguva ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas dažādu dzīves situāciju risināšanā, veicinot emocionālās un garīgās veselības harmonisku attīstību. Lekcijās tika trenētas prasmes, kā samazināt ikdienas stresu un rūpēties par garīgo higiēnu.

Īpaši aktuāla un pieprasīta tēma nodarbību dalībnieku vidū bija “Emociju vadīšana”, jo ar emocijām mēs katrs saskaramies ikdienā. Lekciju dalībnieki pozitīvi novērtē nodarbību laikā gūtās zināšanas un uzsver, ka ikdienas dzīvē viņiem tās palīdz gan novērtēt garīgās veselības riskus, gan uzlabot noskaņojumu un pašsajūtu. Arī jautājumi par emocionālo veselību, veselīgām attiecībām, emocionālo piesaisti un psihohigiēnas profilaksi bija Daugavpils pilsētas iedzīvotāju interešu augšgalā.

Tā kā daļa iedzīvotāju mūsdienās velta daudz laika un līdzekļu fiziskās veselības aprūpei un uzturēšanai, atstājot jautājumus, kas skar dvēseles un gara higiēnu, novārtā, tad iedzīvotāji apzinās, ka neapmierinātības un depresijas gars vājina cilvēka imūnsistēmu un fizisko stāvokli. Informatīvo pasākumu nolūks bija sniegt nodarbību dalībniekiem ieskatu vienkāršos garīgās higiēnas paņēmienos, kurus pielietojot katrs pats var pārliecināties par to pozitīvo iedarbību. Šie vienkāršie paņēmieni arī neatņem daudz laika, bet atgriež cilvēkam dvēseles mieru un ļauj veicināt savas garīgās veselības uzlabošanu.

Nodarbības bija pieprasītas visās vecumgrupās (no bērniem līdz senioriem) un iedzīvotāju kategorijās, taču visatsaucīgākā bija bērnu auditorija.

Dalībnieku atsauksmes liek pārliecināties, ka šī projekta īstenotie pasākumi ir brīnišķīga investīcija iedzīvotāju ikdienas dzīves uzlabošanā.

Nodarbības tika īstenotas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.