Šobrīd Daugavpilī

NOSLĒDZĀS BEZMAKSAS SLĒPOŠANAS NODARBĪBAS BĒRNIEM Pilsētas ziņas

161
NOSLĒDZĀS BEZMAKSAS SLĒPOŠANAS NODARBĪBAS BĒRNIEM

No 2018.gada līdz 2021.gada februārīm Daugavpils pilsētas bērniem bija iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības “Slēpošanas nodarbības sākumskolas un pamatskolas bērniem”. Kopā tika novadītas 120 nodarbības un apmācīti vairāk nekā 180 bērni.

Nodarbību mērķis bija bērnu izturības, lokanības un veiklības attīstība, kā arī muskuļu sistēmas stirpināšana. Slēpošana uzlabo līdzsvara izjūtu un kustību koordināciju, savukārt sportošana svaigā gaisā veicina vielmaiņu un stiprina imūnsistēmu.

Nodarbību laikā bērni apguva distanču slēpošanas klasiskā un brīvā stila tehnikas pamatus, tika gūta iemaņa, kā pakāpeniski pierast pie slēpošanas kustību ritma un mierīgi koordinēt nūju pielietojumu. Katrai grupai tika sagatavota piemērota vecumam un fiziskās sagatavotības līmenim programma. Nodarbībās tika iekļautas arī spēļu elementi, kas padarīja slēpošanas procesu aizraujošāku un jautrāku.

Arī dalībnieku vecākiem tika piedāvāta iespēja slēpot kopā ar bērniem, kuru viņi labprāt izmantoja.

Atsauksmes no dalībnieku vecākiem:

“Tas bija ļoti vērtīgas nodarbības. Bērni sportoja svaigā gaisā, kas paaugstināja spēju pretoties dažādām infekcijām un vīrusu izraisītām slimībām.”

“Nodarbības uzlaboja ne tikai fizisko formu, bet arī garastāvokli.”

“Patīkami, ka vecāki arī varēja iemācīties slēpot un uzlabot savu pašsājūtu. Pateicāmies par šo iespēju.”

“Gūtās zināšanas nodarbību laikā, deva iespēju slēpot patstāvīgi ārpus nodarbību laikā.”

Pēc nodarbību cikla noslēguma vairāki bērni un viņu vecāki izrādīja vēlmi turpināt slēpot, no tā var secināt, ka slēpošana ir atraktīvs sporta nodarbību veids pilsētas iedzīvotājiem ziemas laikā.

Nodarbības tika īstenotas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.