Šobrīd Daugavpilī

Norisinājās informatīvais seminārs par onkoloģijas slimībām Pilsētas ziņas

104
Norisinājās informatīvais seminārs par onkoloģijas slimībām

13.martā Daugavpils Universitātē norisinājās informatīvais seminārs par onkoloģijas slimībām plašākai sabiedrības daļai. Semināra mērķis bija sniegt dalībniekiem nepieciešamo informāciju par onkoloģijas tēmu, informēt par to, cik nozīmīgi ir atklāt slimību laicīgi, ka arī izglītot par profilaksi, lai samazināt onkologijas slimību risku.

Semināru vadīja divas dažādas veselības jomas pārstāvoši speciālisti. Uztura speciālista lekcijā tika runāts par uztura nozīmi terapijas laikā, kā arī par tām dzīvesveida un uztura izmaiņām, kas palīdzēs mazināt vairāku vēža veidu risku. Savukārt ārsta lekcijā tika runāts par audzēju veidiem, profilaktiskiem pasākumiem un dzīvesveida izmaiņām riska mazināšanai. Tika sniegta informācija par jaunākām audzēju ārstēšanas metodēm, kā arī valsts apmaksātu skrīninga programmu. Lekcijas laikā tika demonstrēta arī informatīvi izglītojoša filma “Tu neesi viens”, kurā iekļauti onkoloģijas pacientu stāsti, prevencijas, jaunākās diagnostikas un ārstēšanas iespējas, kā arī pacientu un tuvinieku atbalsta organizāciju pieredze. 

Ikvienam apmeklētājam bija iespēja uzdot speciālistiem sev interesējošus jautājumus, kā arī saņemt  individuālas konsultācijas. Kā papildus aktivitāte apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja noteikt ķermeņa kompozīciju, pie tam darīt to uztura speciālistes klātbūtnē, kura sniedza profesionālus skaidrojumus un komentārus par iegūtajiem rezultātiem.

Pasākums norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/101 ,,Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.