Šobrīd Daugavpilī

No 1. septembra Raiņa ielas posmā ievieš vienvirziena kustību Pilsētas ziņas

172
No 1. septembra Raiņa ielas posmā ievieš vienvirziena kustību

Saskaņā ar Transporta komisijas lēmumu, no 2022.gada 1.septembra Raiņa ielas posmā no Vienības ielas līdz Mihoelsa ielai (virzienā uz Viestura ielu) tiks organizēta vienvirziena autotransporta kustība.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Transporta komisijas funkcijas ir nodrošināt pašvaldības transporta attīstības koncepcijas izstrādāšanu un realizāciju, koordinēt pasažieru pārvadājumus pašvaldības teritorijā, risināt jautājumus par transporta plūsmu regulēšanu pašvaldības teritorijā un ceļa zīmju racionālu izvietošanu u.c., t.sk. izskatot iedzīvotāju iesniegumus un ierosinājumus saistībā ar  satiksmes organizēšanu.

Jautājums par satiksmes organizēšanu Raiņa ielā, padarot šo ceļa posmu drošāku autobraucējiem un gājējiem, tika skatīts jau vairakkārt. Satiksme šajā “klusā centra” daļā ir apgrūtināta daudzu iemeslu dēļ: šeit atrodas vairākas dzīvojamās mājas, tirdzniecības vietas, biroji un medicīnas iestādes, līdz ar ko vajadzība pēc auto stāvvietām ir liela. Iespēju robežās problēma tika risināta, piemēram, izbūvējot papildus stāvvietas pie Daugavpils bērnu veselības centra. Taču ar to nav pietiekami, un braucamās daļas mala pastāvīgi ir pieblīvēta ar mašīnām, līdz ar ko traucētas pārskatāmības dēļ izbraukšana no šķērsielām un dzīvojamo māju pagalmiem kļūst nedroša. Problemātiska brīžiem ir arī auto pārvietošanās virzienā no Vienības ielas uz Mihoelsa ielas pusi, jo ceļš ir visai šaurs, un, lai nesaskrietos ar pretimbraucošu mašīnu, jāmeklē “kabatas” starp pieparkotajiem auto.

Nesen jautājums atkal tika aktualizēts, un Transporta komisija pieņēma lēmumu ieviest vienvirziena kustību Raiņa ielas posmā no Vienības ielas līdz Mihoelsa ielai (virzienā no Vienības ielas uz Viestura ielas pusi). Ielas posmu blakus Centrālajai poliklīnikai, no Viestura līdz Mihoelsa ielai, par vienvirziena kustības ielu nevar pārveidot no drošības viedokļa puses, jo tajā ir divas izbrauktuves no pagalmiem, no kuriem droši var izbraukt tikai pagriežoties pa labi.

Pagrieziens no Raiņa ielas pa kreisi uz Cietokšņa ielu un uz Mihoelsa ielu centra virzienā netiek aizliegts. Kustība pa Cietokšņa un Mihoelsa ielu centra virzienā netiek aizliegta.

Shēmā redzamās ceļa zīmes "Iebraukt aizliegts" nozīmē, ka no Ģimnāzijas, Cietokšņa un Mihoelsa ielas nedrīks veikt pagriezienu pa labi uz Raiņa ielu.

Satiksme tiks organizēta atbilstoši shēmai:

 

Lūdzam būt uzmanīgiem un sekot  satiksmes organizācijas ceļa zīmēm.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa