Šobrīd Daugavpilī

Nakts patversme gatava uzņemt klientus barga sala laikā Pilsētas ziņas

242

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, tuvākajā laikā Latvijā var iestāties bargs sals, kas noteikti ietekmēs daudzu sociāli neaizsargātu iedzīvotāju ikdienu. Šobrīd Daugavpils Nakts patversme (Šaurā ielā 23) katru dienu sniedz pakalpojumus cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama naktsmītne, siltums, pārtika, sanitārā un medicīniskā pamataprūpe. Covid-19 apstākļos ir ieviests stingrs nodalījums starp Sociālās un Nakts patversmes telpām un izolatora telpām tiem, kuriem tiek veikta koronavīrusa pārbaude, un tiem, kuriem šis vīruss ir konstatēts.

Šobrīd Nakts patversmi izmanto aptuveni 10 cilvēki dienā, kuri var šeit nākt no plkst. 18.00 līdz 22.00. Līdz ar sala iestāšanos (zem 0 grādiem) patversme strādā visu diennakti. Tie, kuri vēlas pārnakšņot, uz laiku tiek ievietoti izolatorā, lai pēc tam, kad saņemts Covid-19 rezultāts, tiktu izmitināti kopējās telpās, savukārt, ja testa rezultāts ir pozitīvs – apsargājamā 5. stāvā, kas speciāli ierīkots cilvēkiem ar vieglu koronavīrusa slimības gaitu. Ņemot vērā aktuālo situāciju un iespējamo salu, Nakts patversme varēs izmitināt pa nakti vēl 10 bezpajumtniekus.

Izņemot naktsmītni, cilvēki šeit var saņemt brokastis un vakariņas, izmantot dušu, kā arī saņemt apģērbu un apavus. Arī zupas virtuve nav pārtraukusi darbu, apkalpojot visus tos, kuriem nepieciešamas siltas pusdienas (ne tikai Sociālās un Nakts patversmes klientus) – šobrīd tā izsniedz pusdienas līdzņemšanai darba dienās no plkst. 13.00.

Darbu pilsētas ielās veic pašvaldības policija, kas gandrīz ik dienu saņem izsaukumus, kas saistīti ar bezpajumtniekiem. Kārtībsargi informē par iespējām atjaunot personas dokumentus, izmantot Sociālās un Nakts patversmes pakalpojumus, saņemt medicīnisko palīdzību. Policisti arī nogādā bezpajumtniekus uz Daugavpils reģionālās slimnīcas detoksikācijas palātu. Stipra sala laikā pašvaldības policija pievērš īpašu uzmanību tiem, kuri sava dzīvesveida dēļ var gūt apsaldējumus.

Ja jūs pamanījāt bezpalīdzīgā stāvoklī esošu cilvēku, nekavējoties jāizsauc ātrā palīdzība vai pašvaldības policijas patruļa (654-21500). Policija jāizsauc arī gadījumā, ja persona regulāri nakšņo kāpņutelpā vai citā tam neatbilstošā vietā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.