Nākamajā apkures sezonā Daugavpilī dabasgāzi piegādās VAS “Latvenergo” Pilsētas ziņas

779
Nākamajā apkures sezonā Daugavpilī dabasgāzi piegādās VAS “Latvenergo”

PAS “Daugavpils siltumtīkli” informē, ka trešdien, 31. augustā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedza izskatīšanai un apstiprināšanai siltumenerģijas apgādes pakalpojumu noteiktais (piedāvātais) tarifs no 2022. gada 1. oktobra.

PAS “Daugavpils siltumtīkli” spiesti palielināt apkures tarifu, jo strauji pieauga energoresursu cenas. No 1. oktobra tas sastādīs 175,59 EUR/MWh., kas ir par 43,3% lielāks nekā pašlaik spēkā esošais tarifs.

Sabiedrisko pakalpojumu veids

Spēkā esošais tarifs (bez PVN)

no 10.08.2022.

Noteiktais (piedāvātais) tarifs (bez PVN)

Pieaugums salīdzinājumā ar spēkā esošo

Siltumenerģijas ražošanas tarifs, EUR/MWh

98,98

143,68

45,2%

Siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs, EUR/MWh

21,73

30,07

38,4%

Siltumenerģijas tirdzniecības tarifs, EUR/MWh

0,65

0,65

-

Siltumenerģijas gala tarifs ar akcīzes nodokļa komponenti 1,19 EUR/MWh

122,55

175,59

43,3%

Laika posmā no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim iedzīvotājiem būs pieejams valsts atbalsts centrālapkures rēķinu segšanai. Maksa tiks samazināta 50% apmērā no starpības starp siltumenerģijas tarifu, kuru apstiprinājusi SPRK vai attiecīgā pašvaldība, un siltumenerģijas tarifa mediānu 68,00 EUR/MWh. Atbalstu automātiski piemēros centralizētās siltumapgādes uzņēmums.

Līdz ar to, pie PAS “Daugavpils siltumtīkli” piedāvātā noteiktā tarifa 175,59 EUR/MWh, valsts kompensēs 53,80 EUR, un samaksa par apkuri iedzīvotājiem tiks aprēķināta no 121,80 EUR/MWh.

Šajā gadījumā faktiskais tarifs Daugavpils iedzīvotajiem laikā posmā no 2022. gada oktobra līdz decembra beigām tiks aprēķināts sekojoši:

175,59 EUR/MWh - (175,59 EUR/MWh - 68 EUR/MWh):2 = 121,80 EUR/MWh.

Līdz 2021. gada apkuras sezonai PAS “Daugavpils siltumtīkli” ziemas periodā ražoja ap 55% no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas, bet atlikušos 45% iepirka no privātajiem ražotājiem. Savukārt vasaras periodā ražoja vien 29%, bet iepirka 71% siltumenerģijas. Pēc šķeldas katlumājas izbūves SC-3 teritorijā, sākot ar 2022. gada janvāri, uzņēmums ziemas periodā spēja saražot jau 85% no nepieciešamās siltumenerģijas, bet vasaras periodā pat 97%.

Ja PAS “Daugavpils siltumtīkli” nebūtu iespējas daļu siltumenerģijas ražot izmantojot šķeldu, tad, pie pašreizējām dabasgāzes cenām biržā, apkures tarifs sasniegtu apmēram 303,00 EUR/MWh.

Oktobrī, novembrī un decembrī PAS “Daugavpils siltumtīkli” dabasgāzi piegādās VAS “Latvenergo”, kas ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā. Kā skaidroja PAS “Daugavpils siltumtīkli” valdes loceklis Aleksandrs Karpenko, iepirkuma konkursā tika izskatīti divu pretendentu piedāvājumi, tomēr par izdevīgāko atzīts VAS “Latvenergo” piedāvājums.

Lai veicinātu AS “Daugavpils siltumtīkli” enerģētisko neatkarību, kā arī ļautu noturēt zemākus apkures tarifus iedzīvotājiem, uzņēmums veic vairākus nozīmīgus pasākumus siltumenerģijas ražošanai nepieciešamos resursu diferencēšanai. Viens no šiem pasākumiem ir jaunas šķeldas katlumājas būvniecība SC-2 teritorijā. Centrālās finanšu līgumu aģentūra (CFLA) apstiprinājusi, ka šī projekta īstenošanai tiks piešķirts līdzfinansējums 4 miljonu eiro apmērā, kas pieejami no Kohēzijas fonda līdz 2023. gada nogalei. Paredzēts, ka projekta realizācija tiks pabeigta līdz 2023. gadam.

Savukārt jau tuvākajā laikā PAS “Daugavpils siltumtīkli” uzsāks projekta “Rezerves kurināmā noliktavas rekonstrukcija, pielāgojot to sašķidrinātās naftas gāzes (propāna-butāna maisījums) kurināmā veida uzglabāšanai un pielietošanai” realizāciju SC-1 un SC-2 teritorijā. A. Karpenko uzsvēra, ka naftas gāze pašlaik ir apmēram 3 reizes lētāka nekā dabasgāze, līdz ar to šāda projekta realizācija ļaus nodrošināt iedzīvotājiem zemākus apkures tarifus. Plānots, ka projekts tiks pabeigts līdz nākamās apkures sezonas vidum.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

AS “Daugavpils siltumtīkli”

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!