Šobrīd Daugavpilī

Mežciema sanatorijas atjaunošanas uzsākšanai piešķirts valsts finansējums Pilsētas ziņas

755

Aizvadītajā nedēļā Saeimā II lasījumā pieņemts likums “Par valsts budžetu 2022.gadam”, kura ietvaros ir paredzēts papildu finansējums atbalsta piešķiršanai mērķdotācijas veidā 270 000 eiro apmērā Daugavpils pašvaldībai sanatorijas kompleksa “Mežciems” restaurācijas un vēsturiskās teritorijas revitalizācijas tehniskā projekta izstrādei. Sestdien, 27.novembrī, pilsētas domes vadība un Latvijas Republikas labklājības ministrs Gatis Eglītis tikās ar mikrorajona iedzīvotājiem, lai apspriestu ar viņiem šī objekta un tam piegulošās teritorija attīstību.

Mežciema sanatorijas vēsture aizsākās 1883.gadā, kad Daugavas krastā tika atklāta ūdenskumisa dziednīca “Poguļanka”. Pēc 2.pasaules kara te sāka darboties sanatorija “Mežciems”, kurai paplašinoties attīstījās arī blakus esošā teritorija. Sanatorija tika slēgta 1990.gadu sākumā. Vairāk nekā 30 gadus vēsturiskais objekts degradēja, līdz pašvaldībai beidzot izdevās  atgūt to savā īpašumā, uz ļoti izdevīgiem nosacījumiem iemainot pret nelielu zemesgabalu pilsētas centrā.

Nākotnē šeit iecerēts izveidot rehabilitācijas un atveseļošanas centru. Tam plānots piesaistīt valsts un ES fondu līdzekļus. Projekts ir vērienīgs un tā īstenošana prasīs nopietnus finansiālus ieguldījumus, tāpēc ļoti būtiski, ka iegūts atbalsts no valdības puses. LR labklājības ministrs Gatis Eglītis, komentējot valdības lēmumu piešķirt mērķdotāciju projekta īstenošanai, uzsvēra, ka ieceres svarīgo lomu reģiona attīstībā izprata vēl septembra vizītes laikā, kad apmeklēja Mežciemu kopā ar pilsētas domes vadību.

Jau tuvākajā laikā sāksies parka labiekārtošana un uzkopšana, un mikrorajonā parādīsies jauna pastaigu un atpūtas vieta. Ēku restaurācija prasīs ilgāku laiku, taču, kā uzsver Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, šī projekta īstenošana dos neatsveramu ieguldījumu visa mikrorajona attīstībā.

Mikrorajona iedzīvotāji pēc tikšanās ar pilsētas vadību norādīja, ka dzirdētais ievieš optimismu un viņi ļoti priecāsies, ja daudzi ar infrastruktūras sakārtošanu saistītie jautājumi, kas ir aktuāli jau vairākus gadus, tiks atrisināti, bet “Mežciems” atgūs jaunu elpu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.