Šobrīd Daugavpilī

Mājas Šaurajā ielā 26 renovācijas darbi apsteidz grafiku Pilsētas ziņas

85

Kopš pagājušā gada rudens daudzdzīvokļu mājā Šaurajā ielā 26 norit intensīvi renovācijas darbi, kuru mērķis ir dzīves apstākļu uzlabošana un fasādes un jumta siltināšana. Šis objekts tiek izmantots Sociālā dienesta vajadzībām, un perspektīvā pašvaldība varēs nodrošināt iedzīvotājiem plašāku atbalstu mājokļu jautājuma risināšanai. Būvnieki uztur labu tempu un jau ir veikuši daudzus apdares, inženierkomunikāciju instalācijas un apkures ierīkošanas darbus.

Galvenie demontāžas darbi ir jau sen pabeigti. Ir nomainīti radiatori, ierīkota ventilācija un elektroinstalācija. Plānots pakāpeniski uzstādīt gaismekļus. Tā kā tiek apkurinātas visas ēkas daļas, tas ļauj strādāt ar visdažādākajiem materiāliem. Cokola stāvā ir ielieta grīda, ierīkotas starpsienas, turpinās veļas mazgāšanas un dušas telpu remonts. Sagatavota arī lifta šahta – drīz jāpiegādā arī pats lifts, radot atbilstošus pārvietošanās apstākļus cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Visā ēkā ir nomainīti logi un durvis, lai gan dažviet vēl tiek izmantoti pagaidu varianti. Augšējos stāvos apdares darbi tiek veikti ne tikai dzīvojamajās telpās, bet arī topošajās atpūtas istabās, virtuvēs un sanitārajos mezglos. Tiek ieklāts linolejs un flīzes, bet sagatavotajās istabās – krāsotas sienas. Kopumā objektā strādā aptuveni 50 celtnieki, kuri pakāpeniski veic apdares darbus no 3. līdz 5. stāvam. Šajos stāvos tiks izveidoti 53 mazgabarīta vienistabas un divistabu dzīvokļi, kuros plānots izmitināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, vientuļos pensionārus, ģimenes ar bērniem un citas iedzīvotāju kategorijas.

Mājā Šaurajā ielā 26 tiek siltinātas ne tikai sienas, bet arī jumts, tādējādi ievērojami uzlabojot visas ēkas energoefektivitāti. Pakāpeniski sākas gatavošanās teritorijas labiekārtošanai: tiks paplašināti gājēju celiņi un zona pie ieejas, pie mājas tiks ierīkotas jaunas puķudobes un uzstādīti soliņi atpūtai.

Saskaņā ar līgumu darbiem ir jānoslēdzas 2021. gada novembrī.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.