Šobrīd Daugavpilī

Lokālo asfalta deformāciju uz Vienības tilta varēs novērst pārbūves laikā Pilsētas ziņas

168
Lokālo asfalta deformāciju uz Vienības tilta varēs novērst pārbūves laikā

Šovasar tika veikti Vienības tilta asfaltbetona seguma atjaunošanas darbi, pēc kuriem bija konstatēts, ka nobrauktuves vietā deformācijas šuves rajonā sācis veidoties iesēdums. Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti skaidro, ka iesēdums izveidojies tilta betona laiduma konstrukcijas nolietojuma dēļ, ko būs iespējams novērst tikai tilta kapitālās pārbūves laikā.

Būvdarbu veicējs, SIA „Latgales Ceļdaris” norāda, ka tilta betona laiduma konstrukcija nav aizsargāta ar hidroizolāciju, vai hidroizolācija vietām jau nepilda savas funkcijas. Tā rezultātā betona laiduma konstrukcija ir piesūcināta ar ūdeni, vietām betona augšējais slānis ir sadrupināts un atdalās no kopējā betona slāņa, kā arī pats stiegrojums viegli atdalās no betona slāņa. Tāpēc betona augšējā slānī izveidojās gaisa poras. Uzņemot transporta slodzi, betona augšējā kārta izliecas un no gaisa porām izspiežas ūdens. Tā rezultātā rodas neliels iesēdums, kas nerada būtisku apdraudējumu tilta ekspluatācijai.

Esošās konstrukcijas defektus varēs labot, veicot tilta kapitālo pārbūvi. Šobrīd notiek pārbūves projekta izstrāde. Tas būs Vienības tilta konstrukciju pirmais kapitālais remonts kopš 1989. gada, kad uz esošajiem balstiem tika izvietots jauns tilts.

Vienības tilta asfaltbetona seguma atjaunošanas darbi norisinājās šī gada jūlija sākumā. Lai maksimāli atvieglotu autotransporta kustību un mazinātu neērtības autovadītājiem, darbi norisinājās vakara un nakts stundās un tika veiksmīgi pabeigti maksimāli īsā laikā. Kapitālās pārbūves laikā, lai nodrošinātu nepārtrauktu transporta satiksmi starp abiem Daugavas krastiem, darbus plāno veikt, slēdzot tiltu pa joslām un nodrošinot reverso kustību.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa,

Komunālās saimniecības pārvalde