Šobrīd Daugavpilī

Liela daļa braukšanas maksas atvieglojumu pilsētas sabiedriskajā transportā ir atcelti Pilsētas ziņas

270
Liela daļa braukšanas maksas atvieglojumu pilsētas sabiedriskajā transportā ir atcelti

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojuma Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.27.punktā noteikto, ka no 2021. gada 25. oktobra pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus pilngadīgām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, kā arī ņemot vērā to, ka no 2021. gada 21. oktobra līdz 14. novembrim saskaņā ar 5.49.39.punktu tiek noteikta prasība, ka pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus,  samazinās to personu loks, kas iepriekš saņēma šīs priekšrocības (tagad tikai I un II grupas invalīdi, kā arī viņu pavadošās personas). Šajā sakarā Daugavpils dome pārskatīja savus saistošos noteikumus.

21. oktobrī Daugavpils pilsētas domes sēdē tika pieņemti grozījumi saistošajos noteikumos Nr.20 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā", Nr. 31 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā svētdienās, svētku dienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Starptautiskajā Invalīdu dienā un pilsētas svētku laikā" un Nr.46 "Daugavpils pilsētas pašvaldības materiālais atbalsts mazaizsargātajām personām".

Saskaņā ar šiem grozījumiem, izņēmumi, kas atļauj izmantot braukšanas maksas atvieglojumus, attiecas uz Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra audzēkņiem (no 25. oktobra) un uz pilsētas skolu 1.-3. klašu skolēniem (no 1. novembra). Taču atvieglojumi neattiecas uz personām, kas saņem palīdzību atbilstoši Daugavpils domes saistošiem noteikumiem Nr.46  (personas ar III invaliditātes grupu).

Tajā pašā laikā, līdz 11. janvārim, tas ir, līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai, ir atcelti visi iepriekšējie atvieglojumi braukšanai sabiedriskajā transportā svētdienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Starptautiskajā Invalīdu dienā un pilsētas svētku laikā.

Uzņēmums "Daugavpils satiksme" jau ziņoja, ka nevar īstenot Ministru Kabineta rīkojuma Nr.720 punktu 5.27. par vakcinēto un pārslimojošo personu sertifikātu pārbaudi, jo tam būtu nepieciešami ievērojami finanšu un cilvēkresursi: papildus finansējums 146 674 eiro apmērā nepieciešamo ierīču iegādei, kā arī 71 cilvēka pieņemšanai darbā (otrie konduktori, kas pārbaudītu QR kodus un ID).

Uzņēmums "Daugavpils satiksme", saistībā ar lokdaunu, kas ilgs līdz 15. novembrim, un komandantstundas ieviešanu no pulksten 20:00 līdz 5:00, informē, ka sabiedriskais transports pilsētā pagaidām kursēs atbilstoši ierastajam grafikam. Tuvāko dienu laikā izmaiņas nav gaidāmas, taču tiks veikta pasažieru plūsmas analīze un pēc tam atsevišķi reisi tiks atcelti.

"Daugavpils satiksme" pārskatīs autobusu un tramvaju kustības sarakstu, ņemot vērā dažādu pilsētas uzņēmumu darbinieku vēlās darba maiņas, kad cilvēki atgriežas mājās ar sabiedrisko transportu.

Pilsētas sabiedriskā transporta salonos drīkst atrasties ne vairāk par 50% no noteiktā pasažieru skaita (reģionālajos maršrutos - 80%).

Daugavpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa