Šobrīd Daugavpilī

Latvijas bankas vērsās pie medijiem un pašvaldībām, lai brīdinātu par krāpnieku darbību Pilsētas ziņas

1364

Šovasar Latvijā un Daugavpilī ir manāmi pieaudzis telefonisko krāpšanas gadījumu skaits, kuru dēļ daudzi iedzīvotāji zaudējuši simtiem un tūkstošiem eiro. Tikai pagājušajā nedēļā šāda noziedzīgā ceļā iegūto līdzekļu apjoms pārsniedza valstī 200 000 eiro.

Pēdējā laikā noziedznieki izmanto arvien viltīgākus paņēmienus, tostarp zvanot no Latvijas numuriem, kas ir identiski banku atbalsta dienestu numuriem, kā arī mudinot krāpšanas upurus instalēt savos datoros attālinātas piekļuves programmas. Tāpēc Latvijas bankas aicina būt modriem un nedalīties ar jūsu personas finanšu datiem ar svešiniekiem.

Valsts policija un bankas atzīmē, ka visefektīvākais veids, kā atpazīt krāpniekus, ir pāriet uz sarunu latviešu valodā, uzdodot zvanītājam vismaz elementārākos jautājumus valsts valodā. Lielākā daļa maldinošo zvanu tiek veikta krievu valodā, taču krāpnieki nemāk sazināties latviski.

Līdz ar to jūs varat uzjautāt zvanītāja vārdu, uzvārdu un pilnu amatu, kā arī to, kuru banku viņš pārstāv - krāpnieki ne vienmēr precīzi zina, kuru banku izmanto viņa potenciālais upuris.

Krāpnieku mērķis ir piekļuve kontam – tāpēc viņiem vajag uzzināt precīzu vārdu un uzvārdu, internetbankas piekļuves un PIN kodus, norēķinu kartes datus. Pēc piekļuves līdzekļiem nauda tiek pārskaitīta uz ārvalstu kontiem, kurus ir ļoti grūti izsekot. Tāpēc vērts atcerēties, ka ne banka, ne kādu citu valsts aģentūru darbinieki nekad nelūgs jums šādu informāciju. Tas viss jo īpaši attiecas uz vecāko paaudzi, kas biežāk nekā citi kļūst par šādu noziegumu upuriem.

Ja jūs tomēr bijāt maldināts vai jums ir aizdomas par trešo personu manipulācijām, jums nekavējoties jāsazinās ar savu banku, kā arī ar Valsts policiju (110),  iesniedzot pieteikumu portālā www.latvija.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.