Šobrīd Daugavpilī

Latgales ZOO speciālisti apmāca IT purva reindžeri Pilsētas ziņas

944

Latgales zoodārzs, kas jau sen pelnīti kļuvis par vienu no populārākajiem un apmeklētāju iemīļotākajiem Daugavpils tūrisma objektiem, nebeidz pārsteigt un attīstīties. Eiropas mērogā unikālo tropiskās oāzes ekspozīciju pavisam drīz papildinās arī iespēja doties ekskursijā pa zoodārza tuvumā esošo mitrāju mākslīgā intelekta radītā “Purva reindžera” pavadībā.

Ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras piešķirto finansējums varēs radīt turpinājumu šobrīd zoodārzam piegulošajā teritorijā īstenojamam purva takas izveides projektam.

Zoodārza aizrautīgā radošā komanda stāsta, ka ideju, kas radusies vēl pirms 30 gadiem, tagad ir iespējams īstenot kvalitatīvi citā līmenī, jo to beidzot ļauj tehnoloģiju attīstība. Starptautiska IT nozares speciālistu un biologu komanda izstrādā aplikāciju, lejupielādējot kuru ikviens dabas draugs varēs iepazīt Daugavpils dabas pasauli paplašinātās realitātes līmenī, ieraugot tās apslēptākos un interesantākos nostūrus.

Virtuālās ekskursijas būs pielāgotas dažāda vecuma cilvēkiem ar dažādu zināšanu līmeni. Aplikācija būs ērti lietojama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, sniedzot viņiem iespēju pieejamākā veidā pieskarties dabas pasaulei. IT reindžeris ne vien parūpēsies par to, lai ilgi paliktu atmiņā aizraujoša pastaiga pa mitrāja takām, bet arī sniegs vērtīgus un noderīgus padomus tūristiem, jo programmā tiks iestrādāta arī atpūtas braucienu un pastaigu plānošanā svarīga informācija par tuvumā esošajiem apskates objektiem, atpūtas vietām un kafejnīcām.

Paredzēts, ka pirmajās četru dimensiju ekskursijās varēs doties pēc gada. Bet tikmēr Latgales zoodārza iemītnieki laipni aicina ikvienu uz tikšanos viņu mazajā, bet tik ļoti omulīgajā tropiskajā oāzē pašā Daugavpils centrā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!