Šobrīd Daugavpilī

KULTŪRAS PILS SPORTA ZĀLES ATJAUNOŠANA TUVOJAS NOSLĒGUMAM Pilsētas ziņas

354

Iekštelpu atjaunošanas darbi, kas augustā iesākti Daugavpils kultūras pils Sporta zālē (Smilšu ielā 92), tuvojas noslēgumam: jau pavisam drīz šis sporta objekts varēs atsākt darbību un uzņemt sportistus, kuriem būs radīta daudz modernāka un funkcionālāka vide.

Iepriekš energoefektivitātes paaugstināšanas būvprojekta ietvaros visā Kultūras pils ēkā, tajā skaitā sporta zālē, bija nosiltinātas ārsienas, cokols un jumts, nomainīti logi un durvis un rekonstruēti imnženiertīkli (ventilācijas, apkures, elektroapgādes un vājstrāvu sistēmas). Taču tajā projektā nebija iekļauta Sporta zāles un palīgtelpu iekšējā apdare, kas neatbilda mūsdienu funkcionālajām, drošības un estētikas prasībām. Lai radītu treniņiem un sacensībām piemērotu vidi, pašvaldība izsludināja konkursu iekštelpu parbūvei. Darbi sākās augustā un uz šo brīdi ir praktiski noslēgušies.

Projekta ietvaros atjauno sporta zāles un palīgtelpu iekšējo apdari, nodrošina sacensībām atbilstošu apgaismojumu, izbūvē mūsdienīgas un funkcionāli pilnvērtīgas komandu ģērbtuves un dušas telpas, treneru telpas, saunu un masāžas telpu. Tribīnes tiek pārbūvētas, nodrošinot skatītāju, sacensību dalībnieku un tiesnešu ērtu izvietojumu sacensību laikā. Uz zāles sienas tuvākajā laikā tiks izvietots rezultātu tablo un 24 sekunžu ierīces.

Sākotnēji bija iecerēts pārveidot tikai telpas, taču objekta attīstībai bija nolemts daļēji novirzīt arī līdzekļus, kas šī gada budžetā bija paredzēti sacensību rīkošana, bet nebija izmantoti pandēmijas dēļ. Pateicoties tam tiks atjaunots arī trenažieru zāles aprīkojums, kā arī veikti citi uzlabojumi, lai sportisti un pilsētas iedzīvotāji iegūtu visām mūsdienu prasībām atbilstošu sporta objektu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa