Šobrīd Daugavpilī

Križos neizmitinās cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem Pilsētas ziņas

524

Daugavpils Križu mikrorajonā deinstitucionalizācijas projekta (DI projekts) ietvaros bija plānots izmitināt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem un izveidot Jauniešu māju. Tomēr, ieklausoties mikrorajona iedzīvotāju viedoklī, ņemot vērā projekta tehnikās grūtības, kā arī Domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa un citu deputātu personīgo iejaukšanos, tika nolemts atteikties no šīs idejas. Dzīvokļi, kas iepriekš bija paredzēti šiem mērķiem, tiks piedāvāti jaunajiem ārstiem un citiem speciālistiem.

DI ir kustība, kas pieņemas spēkā visā Eiropā. Tā ir vērsta uz to, lai integrētu sabiedrībā  cilvēkus ar invaliditāti un bērnus, kas palikuši bez vecāku gādības. Ilgtermiņā tas paredz atteikšanos no daudzām sociālajām institūcijām par labu speciālo kopdzīves vietu izveidei. Tāpēc Daugavpilī, saskaņā ar sākotnējo plānu, cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem bija plānots izmitināt vairākās Križu rajona daudzdzīvokļu mājās – tam tika sagatavoti lieli četristabu dzīvokļi.

Tagad, ar izmaiņām iepriekšējos Daugavpils pilsētas domes lēmumos, cilvēki ar GRT turpinās dzīvot grupu dzīvokļos Šaurajā ielā 26, bet nākotnē – arī jaunos grupu dzīvokļos, kas atradīsies pilsētas pansionāta teritorijā, 18. novembra ielā 354V.

Latvijas Labklājības ministrija atbalsta šīs izmaiņas. Pašvaldības līmenī grozījumi DI plānā (gan par atteikšanos no Jauniešu mājas, gan grupu dzīvokļu adreses maiņu) akceptēti pēdējā Domes sēdē.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: