Jaunu šķeldas katlumāju Daugavpilī gatavo darbam Pilsētas ziņas

178
Jaunu šķeldas katlumāju Daugavpilī gatavo darbam

Būvniecības darbi jaunajā koksnes šķeldas katlumājā iet uz beigām: ir sākušies iekārtu testa izmēģinājumi, tostarp hidrauliskās pārbaudes. Pasūtītāja un ģenerāluzņēmēja pārstāvji pagājušajā nedēļā jau apsprieda, kā notiks šķeldas pievešana, pieņemšana un izkraušana: pirms krava tiks izkauta lielajā šķeldas glabātuvē, no katras mašīnas tiks paņemts paraugs piegādātās šķeldas kvalitātes noteikšanai.

Var šķist, ka tie ir sīkumi, taču līdzšinējā “Daugavpils siltumtīklu” darbinieku pieredze jau strādājošajā šķeldas katlumājā Mendeļejeva ielā pierāda, kā arī sīkumiem ir nozīme. Turklāt jaunā objekta Silikātu ielā būvuzņēmējam – SIA “Monum” – arī ir diezgan liela pieredze katlumāja būvniecībā, kas tiek likta lietā, ieviešot efektīvākos un lietderīgākos risinājumus Daugavpilī. Liela loma ir arī savdabīgajam reljefam, kurā praktiski tiek iebūvēta jaunā katlumāja: dabīgā nogāze no Silikātu ielas puses šajā projektā tiks apspēlēta tā, ka to izmantos kā šķeldas glabātuvi, bet visa ēka izskatīsies iebūvēta kalnā.

Marta sākumā sagaidāma speciālistu no Austrijas vizīte. Viņi veiks katlumājas iekārtu palaišanas un ieregulēšanas darbus. Būvnieki pašlaik pabeidz katlumājas iekštelpu apdari un iekārtu sasaistes darbus. Projekta būvniecības pabeigšana un gatavošana nodošanai ekspluatācijā norit pēc plāna.

 

PAS “Daugavpils siltumtīkli”

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!