Šobrīd Daugavpilī

Jauns DDzKSU pakalpojums - jumta seguma remonts ar poliuretānu Pilsētas ziņas

612

Daugavpils dzīvojamais fonds pastāvīgi noveco, un tam nepieciešama rūpīga uzmanība un apkope. Lielākā daļa ēku un to jumtu ir sliktā stāvoklī, par ko Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums pastāvīgi saņem daudz sūdzību un remonta pieprasījumu. Bet tagad tikt galā ar šo problēmu būs vieglāk pateicoties jaunam tehnoloģiskam risinājumam - poliuretāna pielietojumam.

Šobrīd Daugavpilī šo materiālu gatavo uzklāt jumtam Lielā Dārza ielā, 3. Darbus veic privāts uzņēmums, kurš  to dara pēc iedzīvotāju pasūtījuma. Mājas augšdaļa tiek rūpīgi notīrīta un sagatavota grunts uzklāšanai, pēc tam pārklājot daudzslāņu poliuretāna segumu. Šī tehnoloģija jau sen tiek izmantota daudzās Latvijas pilsētās, tāpēc, izmantojot Rīgas, Jēkabpils un Rēzeknes pieredzi, DDzKSU gatavojas pielietot to arī mūsu pilsētā.

Kopumā poliuretāna uzklāšanas process ilgst ne vairāk kā vienu-pusotru mēnesi, kas ir daudzrei ātrāk nekā pierasto bitumena pārklājumu uzklāšana. Tas ir saistīts arī ar vienkāršāku birokrātisko procedūru, jo šādam jumta remontam nav nepieciešams atsevišķs projekts. Materiālam ir ilgtermiņa garantija līdz 25 gadiem (garantija darbam - līdz 5 gadiem), bet paša darba izmaksas ir trīs reizes mazākas nekā par  ruberoīda segumu.

DDzKSU speciālisti jau ir izgājuši darba sertifikāciju un no augusta varēs darboties, pielietojot jauno tehnoloģiju.

Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums atgādina, ka papildus šim jaunajam jumta atjaunošanas pakalpojumam tas joprojām piedāvā arī remonta darbus ūdens un siltuma apgādes sistēmām, elektrībai un māju aizsargapmalēm.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.