Jau 10 gadus Daugavpilī darbojas videonovērošanas sistēma Pilsētas ziņas

1812

Šogad aprit 10 gadi kopš Daugavpils pilsētā uzstādīta pašvaldības policijas videonovērošanas sistēma. Tā sniedz būtisku ieguldījumu sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanai Daugavpils pilsētā un ļauj ne tikai atklāt pārkāpumus, vandālismu un, iespējams, arī citus noziegumus, bet arī preventīvi rīkoties.

10 gadu laikā videonovērošanas sistēma ir ievērojami attīstījusies un videokameru skaits pilsētā ir palielinājies līdz 161. Daugavpils pilsētas Pašvaldības policijas rīcībā ir arī mobilās videonovērošanas kameras, kuras var novietot arī tur, kur nav pieejams pastāvīgs elektrības pieslēgums. Pašlaik videonovērošanas sistēma darbojas ne tikai pilsētas centrā, bet arī citās pilsētas apkaimēs.
Šo gadu laikā videonovērošanas sistēma ir pierādījusi savu efektivitāti.

Ar kameru palīdzību tiek fiksēti dažāda veida notikumi, tostarp arī pārkāpumi. Daugavpils pilsētas Pašvaldības policijas apkopotā statistika liecina, ka vidēji dienas laikā ar kameru palīdzību tiek fiksētas 8 situācijas, kad policijas darbiniekiem nākas operatīvi reaģēt. Situācijas mēdz būt dažādas – konflikti, kautiņi, zādzības, vandālisms, uz ielas guloši cilvēki.
Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija aktīvi sadarbojas ar Valsts policiju un citām tiesībsargājošām organizācijām, sniedzot tām nepieciešamos videomateriālus. No Valsts policijas bieži tiek saņemti pieprasījumi par dažādiem ceļu satiksmes negadījumiem, jo bieži vien autovadītājiem un cietušajiem ir dažādas versijas par notikušo, bet videoieraksts parāda, kas ir noticis patiesībā.

Ar videonovērošanas sistēmas palīdzību var sekmīgi atrast transportlīdzekļus un to vadītājus, kuri ir atstājuši ceļu satiksmes negadījuma vietu. Šādus videomateriālus bieži pieprasa Ceļu policija. Videonovērošanas sistēmu izmanto arī iecirkņu inspektori, lai noskaidrotu lietas faktiskos apstākļus, lai pieņemtu lēmumu par pārkāpumu vai lūdz palīdzību noskaidrot vainīgās personas. Savukārt sadarbojoties ar Kriminālpoliciju katrs gadījums ir individuāls, tomēr arī šeit darbojas noteikts izstrādātais algoritms.
Kopš 2012. gada, 10 gadu laikā, Daugavpils pilsētas pašvaldības policija tiesībsargājošajām iestādēm izsniegusi gandrīz 2 500 videoierakstus.
Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija regulāri seko videonovērošanas ierīču tehniskajām attīstības tendencēm, lai modernizētu pilsētas videonovērošanas sistēmu, kas arī turpmāk nodrošinās iespēju veikt efektīvāku sabiedriskās kārtības nodrošināšanu Daugavpilī.

Sižetu sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!