Šobrīd Daugavpilī

Iekārtu modernizēšana ļauj PAS “Daugavpils siltumtīkli” samazināt apkures tarifu Pilsētas ziņas

667

Šo apkures sezonu Latvijas iedzīvotāji gaidīja ar pamatotu satraukumu: notikumi Eiropā un pasaulē negatīvi ietekmējuši energoresursu cenas, kā rezultātā būtiski pieauga siltumapgādes pakalpojumu izmaksas. Visasāk to izjuta apdzīvotās vietas, kur centralizētajā apkurē tiek izmantota dabasgāze. Arī Daugavpils ir viena no tām pilsētām, kur skaudri jūtamas pasaules enerģētiskās krīzes sekas.

PAS “Daugavpils siltumtīkli” un pašvaldība dara visu iespējamo, lai mazinātu siltumapgādes izmaksas: aktīvi tiek izmantota jauna šķeldas katlumāja SC-3 teritorijā, divas siltumcentrāles bija operatīvi modernizētas, pielāgojot tās alternatīvās degvielas izmantošanai, kā arī tiek strādāts pie otras šķeldas katlumājas izbūves. Šo pasākumu kopums ļāva PAS “Daugavpils siltumtīkli” iesniegt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā tarifu, kas var stāties spēkā no 1.marta un būs gandrīz par 18% mazāks par pašreizējo.

Pašlaik SC-1 un SC-2 apkurei var izmantot propānu/butānu un/vai dabasgāzi, SC-3 – šķeldu un dabasgāzi, mazās katlumājas šobrīd darbojas, izmantojot dabasgāzi vai dīzeļdegvielu, kā arī kokskaidu granulas. Kopumā PAS “Daugavpils siltumtīkli” pašlaik patstāvīgi saražo aptuveni 90% no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas, kas ir augstākais rādītājs pēdējo 15 gadu laikā. Lai gan katlumāju pārbūve bija pabeigta vēl pērnā gada decembrī, bija nepieciešams laiks, lai notestētu jaunās iekārtas un iesniegtu SPRK aprēķinus tarifa samazinājumam.

Pašvaldībā uzsver, ka tiks pieliktas visas pūles, lai stabilizētu situāciju pēc iespējas ātrāk, jo „ķīlnieku” lomā nonākuši ne vien iedzīvotāji, kuri tomēr saņem valsts kompensāciju apkures izdevumu segšanai, bet arī pašvaldības iestādes, tajā skaitā skolas, bērnudārzi, poliklīnikas, slimnīca, kā arī uzņēmēji, darba devēji, kuri nesaņem nekādas valsts kompensācijas un kam enerģētiskā krīze rada patiesi lielus zaudējumus.

Līgums, ko rudenī PAS „Daugavpils siltumtīkli” citu alternatīvu neesamības dēļ noslēdza ar AS “Latvenergo”, ietekmēja tarifa apmēru, bet arī ļāva pakāpeniski norēķināties par saņemto dabasgāzi, nevis veikt priekšapmaksu, kā tas ir bijis līdz šim. Tas ļauj nepiemērot soda sankcijas iedzīvotājiem, kuri nespēj savlaicīgi apmaksāt siltumapgādes rēķinus. Tomēr daugavpiliešus aicina izturēties ar sapratni un ik mēnesi vismaz daļēji apmaksāt rēķinus, vienojoties ar PAS “Daugavpils siltumtīkli” par parāda pakāpenisku dzēšanu.

Pašvaldība turpina darbu pie enerģētiskas situācijas uzlabošanas Daugavpilī, tikmēr PAS “Daugavpils siltumtīkli” atgādina, ka arī ikviens iedzīvotājs var mazināt siltumenerģijas patēriņu un izdevumus par apkuri, parūpējoties par sava mājokļa energoefektivitāti un atbildīgi izturoties pret koplietošanas telpām, neatstājot vaļā kāpņu telpu logus un durvis, tādējādi nepieļaujos siltumenerģijas zudumus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!