Šobrīd Daugavpilī

Iedzīvotājus aicina paust viedokli par zaļo apstādījumu veidošanu pilsētā Pilsētas ziņas

1058

Katru pavasari Daugavpils ielās parādās krāšņa ziedu rota, kas priecē skatu līdz pat rudens salnām.  Tas ir rezultāts vairāku pašvaldības dienestu kopdarbam, kas turpinās visa gada garumā. Pašlaik tiek plānots, kā izskatīsies ziedu dekori nākamgad. Iesaistīties šajā procesā ir aicināti arī pilsētas iedzīvotāji.

Zaļo apstādījumu veidošana ir process, kas prasa daudz laika un darba: vispirms Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta speciālisti izveido skices un pārdomā dekoru vizuālo noformējumu, saplāno, kādas augu šķirnes un kādā daudzumā būs nepieciešamas. Kad koncepcija ir izstrādāta, pie darba ķeras SIA „Labiekārtošana” agronomi, kas rūpīgi izaudzē katru stādiņu, lai pēc tam kopā ar Komunālās saimniecības pārvaldes darbiniekiem iestādītu tos dobēs un puķupodos.

Obligāts nosacījums pirms nākamā gada plāna izstrādes ir aizvadītās sezonas rezultātu izvērtēšana.

Šogad Daugavpilī ir parādījušies vairāki jauni vides objekti: Rīgas ielu rotā krāšņa ziedu arka, pie Centrālā parka skatu priecē ziedu palete, Gubiščes ezerā sveicienu no bērnības sūta „papīra” kuģītis, bet Esplanādes parka apmeklētājus sagaida jautrais tārpiņš. Palielinājies arī puķu konstrukciju skaits. Šajā sezonā izmantotas jaunas apzaļumošanas metodes.

Apzaļumošanas speciālisti norāda, ka viņiem ir ļoti svarīgi, lai paveikto darbu novērtētu pilsētas iedzīvotāji. Tāpēc, lai objektīvi izvērtētu aizvadītās apzaļumošanas sezonas rezultātus, daugavpilieši un pilsētas viesi tiek aicināti izteikt savu viedokli. To var izdarīt, piedaloties pašvaldības izveidotajā aptaujā mājas lapā www.daugavpils.lv, vai arī iesūtot ierosinājumus Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Pilsētvides nodaļas ainavu arhitektei uz e-pastu anna.borodulina@daugavpils.lv un zvanot pa tālr.654 07786. Saņemtie ieteikumi iespēju robežās tiks ņemti vērā, veidojot zaļos apstādījumus nākamgad.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: