Februārī poligonā “Meža Mackeviči” notiks zemessargu pamatapmācības nometne un karavīra glābēja kurss Pilsētas ziņas

746
Februārī poligonā “Meža Mackeviči” notiks zemessargu pamatapmācības nometne un karavīra glābēja kurss

No 6. līdz 27. februārim militārajā poligonā “Meža Mackeviči” Augšdaugavas novada Vaboles pagastā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba organizētā jauno zemessargu militārās pamatapmācības nometne. Savukārt, no 7. februāra līdz 4. martam poligonā “Meža Mackeviči” tiks organizēts karavīra-glābēja apmācības kurss.

Pamatapmācību uzsāks vairāki desmiti zemessargu no visiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem. Šāda kursa apguve ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams paveikt divos veidos: pa posmiem, nedēļas nogalēs vairāku mēnešu garumā, vai arī vienkopus, trīs nedēļu nometnē. Parasti apmācības tiek organizētas kā lauka nometne, lai racionāli un efektīvi izmantotu pieejamos personāla, materiāli tehnisko līdzekļu un finanšu resursus. Teorētiskās un praktiskās nodarbības šajos kursos vada pieredzējuši instruktori no brigādes štāba un bataljoniem. Kursa laikā zemessargi apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas aizsardzības uzdevumu veikšanai nepieciešamās prasmes. Tāpat zemessargiem tiek nodrošināta iespēja uzlabot savu fizisko sagatavotību.

Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas pabeigšanas zemessargi var turpināt apgūt dažādas specialitātes, piemēram: ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs u.c.. Ja zemessargs vēlas apgūt militārās vadības prasmes un iegūt augstāku militārā dienesta pakāpi, viņš var turpināt militāro izglītību, piemēram, Jaunākā instruktora kursā Zemessardzes Mācību centrā u.c.

Karavīra-glābēja  apmācība Zemessardzes 3. Latgales brigādē tika uzsākta pagājušajā gadā. Līdz tam šo specialitāti varēja apgūt tikai Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē. Apmācību procesā zemessargi apgūst daudzas glābējam būtiskas prasmes: palīdzības sniegšana bezsamaņā esoša cilvēka dzīvībai un dzīvībai svarīgo funkciju nodrošināšana, traumu guvuša cietušā primārā novērtēšana un palīdzības sniegšana, cietušo šķirošanas un evakuācijas taktika, rīcība stresa reakciju gadījumos, psiholoģiskā palīdzība u.c. Karavīra-glābēja  kursa noslēgumā apmācāmie kārto teorētiskos un praktiskos pārbaudījumus, saņemot specializēto izglītību apliecinošus dokumentus.

Visas apmācības militārajā poligonā “Meža Mackeviči” tiek nodrošinātas atbilstoši Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktām prasībām.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā ietilpst visa Latgale (izņemot Balvu novadu) un Sēlija. Brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā, un pašlaik brigādes komandieris ir pulkvedis Gunārs Vizulis.

Iedzīvotāju ievērībai!

 Februārī Zemessardzes apmācību laikā militārajā poligonā “Meža Mackeviči” Augšdaugavas novada teritorijā plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās. Poligonā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija tikai rada troksni, bet nekādi neapdraud cilvēku veselību vai dzīvību.

Zemessardze – stabils valsts drošības pamats

Zemessardze jau 30 gadus attīstās kā tautas pašaizsardzības organizācija. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidota par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru, kļūstot par valsts teritoriālās aizsardzības pamatu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, norūdīties un stiprināt veselību, kā arī paplašināt redzesloku,  piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B 1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Aicinām iepazīties ar informāciju tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv . Tajā var aizpildīt vienkāršu anketu, noskaidrojot savu atbilstību dienestam Zemessardzē, un atstāt savu tālruņa numuru. Zemessardzes vienības ar Jums sazināsies! Pieteikumu par stāšanos Zemessardzē var iesniegt, arī personīgi ierodoties tuvākajā Zemessardzes bataljonā. Papildu informāciju par dienestu Zemessardzē var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Zemessargi ikdienā apgūst ne tikai valsts aizsardzībai nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas, bet veic arī visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus. Kopš pagājušā gada zemessargi un karavīri sniedz atbalstu Valsts robežsardzei uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, lai kopā ar robežsargiem atturētu no iekļūšanas Latvijā nelegālos imigrantus. Zemessargi sniedz atbalstu arī Veselības ministrijai, palīdzot organizēt un veikt iedzīvotāju vakcinācijas pasākumus visos Latvijas novados. Bez tam Zemessardze pastāvīgi veic sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanas uzdevumus, kā arī atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas ārkārtas situācijās, piemēram,  plūdu seku novēršanā. Neskatoties uz plašo atbalsta uzdevumu spektru, primāri Zemessardze ir stabils valsts drošības garants.

 

Fotogrāfijas no Zemessardzes 3. Latgales brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja

Ērika Bondarenko,

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba

sabiedrisko attiecību speciāliste

e-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lv

Tālr. 26192444

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!