Šobrīd Daugavpilī

Esplanādes parkā atklāts mūzikas skvērs Pilsētas ziņas

1242

Daugavpils atpūtas un pastaigu vietu kartē turpina parādīties arvien jauni interesanti objekti. Viens no tiem – Mūzikas skvērs Esplanādes parkā, kura būvniecība noslēgusies pirms dažām dienām. Šajā neparastajā vietā ikviens var kļūt par liecinieku tam, kā dzimst mūzika, un arī pats radīt skaistu melodiju.

Jaunās atpūtas un pastaigu vietas centrālā tēma ir mūzikas skaņas pilsētas vidē. Tas ir ļoti simboliski, jo objekts atrodas tieši pretī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolai, kuras pārstāvji pirmie ieskandināja skvēru, liekot lietā gan ierastos profesionālos instrumentus, gan arī parādot, cik skanīgs ir jaunais aprīkojums: bungas, ksilofons, cauruļu zvani un citi interesanti objekti, kas ļauj gan dzirdēt, gan arī sajust mūziku tās dažādākajās izpausmēs.

Par skanējuma kvalitāti var parliecināties gan tie, kam nav sveša mūzikas māksla, gan tie, kas vēl tikai sāk iepazīt skaņu daudzveidīgo pasauli: pie instrumentiem novietoti nošu raksti, kas palīdzēs atveidot pasaulē pazīstamos skaņdarbus arī pašiem mazākajiem mūzikas cienītājiem.

Papildus mūzikas instrumentiem, skvērā uzstādīti arī soliņi un atkritumu urnas, norāžu sistēmas zīmes un informācijas stendi. Paredzēta arī vieta velosipēdu novietošanai. Teritorija iekārtota tādā veidā, lai pa to būtu ērti pārvietoties vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Turpinās arī skvēram piegulošās teritorijas labiekārtošana: blakus jau ir iesēta un pēc kāda laika sakuplos koša vasaras ziedu pļava un tiks iestādīti vairāki koki, Esplanādes dīķī pēc kāda laika atsāks darboties strūklaka, bet mūzikas instrumentu skaņas papildinās kukaiņu viesnīcu iemītnieku jautrā un rosīgā dūkoņa.

Iedzīvotājus aicina saudzīgi izturēties pret jaunajiem objektiem, lai tie varētu ilgu laiku priecēt lielos un mazos skvēra apmeklētājus, dāvinot viņiem iespēju pieskarties mūzikas burvīgajai pasaulei. Pastaigas laikā neaizmirstiet par epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.