Šobrīd Daugavpilī

ES projekts WIR uzsvēra izglītības jomu integrācijā Pilsētas ziņas

174
ES projekts WIR uzsvēra izglītības jomu integrācijā

Daugavpils pilsētas dome kopā ar Vanersborg pašvaldību (Vänersborgs kommun), Zviedrijā (vadošais partneris) Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” ietvaros, īsteno projektu “Demokrātiskās iesaistīšanās un sabiedriskās līdzdalības veicināšana” (“WIR”). Projektā ir iesaistīti 10 partneri no 7 valstīm: Zviedrijas, Itālijas, Austrijas, Vācijas, Spānijas, Somijas un Latvijas. Projekta specifiskais mērķis ir izprast ES izstrādāto un pielietoto stratēģiju attiecībā uz integrācijas procesu, paaugstināt iedzīvotāju iesaistīšanās līmeni visu sociālo grupu vidū.

Projekta ietvaros no šī gada 20. līdz 23. novembrim tika organizēta projekta tikšanās Spānijas pilsētā Alikantē, kur tika pārstāvēta arī Daugavpils. Pasākuma ietvaros tika pārrunāta izglītības loma integrācijas procesos – runājot gan par bērnu, gan par pieaugušo izglītību. Projekta ietvaros organizētajā pasākumā piedalījās gan starptautiskie dalībnieki, gan vietējie iedzīvotāji.

Visām projekta dalībvalstīm un pilsētām ir aktuāla sabiedrības līdzdalība, sadarbība un imigrantu integrācija – katrs partneris sniedza prezentāciju par situāciju savā valstī. Tikšanās dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar dažādām šo valstu pieredzēm attiecībā uz integrācijas procesu. Alikantes Universitāte, kas ir šī projekta partneris, organizēja diskusijas un darba grupas par izglītības organizēšanas metodēm darbā ar dažādu sociālo slāņu un tautību pārstāvjiem.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” līdzekļiem. Īstenošanas termiņš: 16.10.2017. – 15.10.2019. Nākamais projekta pasākums  notiks nākamnedēļ Somijā. Pasākums Daugavpilī, šī projekta ietvaros, notiks 2019. gada martā.

 

Informāciju sagatavoja J.Reča-Lāže

jolanta.reca-laze@daugavpils.lv