Šodien notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas Pilsētas ziņas

2124
Šodien notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti. Šodien, 8. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi atvērti no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir visiem tiem Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama Latvijas Republikas pilsoņa pase vai eID karte.

Balsstiesīgo vēlētāju uzskaitei Eiropas Parlamenta vēlēšanās lieto vēlētāju reģistru. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības  balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās.

Ir gadījumi, kad vēlētājs pats nevar atzīmēt kandidātus, vai arī vēlētājs pats nevar ielikt aploksnē vēlēšanu zīmi, piemēram, invaliditātes dēļ. Tādos gadījumos viņš var lūgt to izdarīt kādam no ģimenes. Palīdzēt var arī kāda cita vēlētāja uzticības persona. Arī vēlēšanu iecirkņa darbinieks drīkst palīdzēt vēlētājam. Jāatceras, ka palīdzēt drīkst tikai pēc vēlētāja paša lūguma.

Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā darbojas 28 vēlēšanu iecirkņi, 16 no tiem ērti piekļūstami cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vēlēšanu iecirkņu saraksts un karte PIEEJAMA TE.

Šodien, 8. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi atvērti no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Informāciju, kas saistīta ar Eiropas Parlamenta 2024. gada vēlēšanām, iespējams uzzināt, zvanot uz konsultatīvo tālruni: 67049999.

 

Informāciju apkopoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!