Šobrīd Daugavpilī

Dzīvnieku patversmes iemītnieki gaida tikšanos ar saimniekiem Pilsētas ziņas

628

Ir klāt Ziemassvētki – laiks, kad ikviens gaida brīnumu. Izņēmums noteikti nav arī mūsu četrkājainie draugi: Daugavpils dzīvnieku patversmes iemītnieki ik dienu gaida, kad varēs doties uz omulīgajām mājām, ko varēs saukt par savām. Lai gan jāatzīst, ka gada laikā dzīves apstākļi arī šeit krietni uzlabojušies.
Daugavpils patversme ir viena no tām retajām, kur dzīvnieku dzīves laiks netiek ierobežots ar konkrētu dienu skaitu: ikviens te nonākušais ķepainis vispirms saņem pienācīgu medicīnisku aprūpi, un, kad spēki ir atgūti, viņam sāk meklēt jaunus saimniekus. Lai gaidīšana būtu komfortablāka, patversmē ierīkotas jaunas labiekārtotas telpas.

Šobrīd patversmē mīt vairāk nekā 100 minču, un tas ir standarta skaits. Taču gada laikā praktiski divkāršojies suņu daudzums, kas nu ir pārsniedzis 60 līdzšinējo 30-40 vietā. Kā galvenos iemeslus dzīvnieku skaita pieaugumam patversmes darbinieki min cilvēku aizbraukšanu, saimnieku došanos aizsaulē, kā arī bezatbildīgo attieksmi: nereti emocionāli pieņemtais lēmums par dzīvnieka adopciju beidzas ar tā ievietošanu patversmē. Taču galvenā problēma ir ķepaiņu nekontrolēta pavairošana. Gadījumos, kad tiešām nav iespējas sterilizēt dzīvnieku, var griezties patversmē, kur mēģinās rast problēmai risinājumu. Taču tiem cilvēkiem, kas ar mierīgu sirdi pavairo dzīvniekus, ir jāsaprot, ka ikviens viņu sludinājums par mazuļu atdošanu atņem iespēju tikt mājās kādam dzīves pabērnam no patversmes.

Pašvaldība nodrošina dzīvnieku pamatvajadzības, taču ikviens nevienaldzīgais var atbalstīt ķepaiņus gan veltot laiku pastaigām ar suņiem, par ko tie vienmēr ir bezgala priecīgi, gan nogādājot patversmei kaut ko noderīgu. Bet vispirms der pārliecināties, kas tieši varētu noderēt šobrīd, jo nereti, labu gribēdami, cilvēki atnes uz patversmi pavisam nevajadzīgas lietas: kartonu, kas ātri samirkst un nav lietojams, sintētiskos audumus, lielos matračus, kas nav izmantojami dzīvnieku voljēros, kā arī citus priekšmetus, kas palīdzības vietā rada papildus izdevumus par utilizāciju.

Pašlaik visvairāk patversmei noderētu smiltis kaķu tualetēm, dzīvnieku sausā barība, konservi, un, protams, naturāla barība (cāļu stilbi, sirdis, kuņģīši un citi subprodukti), pledi, segas, palagi un dvieļi no dabīgiem audumiem, kokskaidas un salmi, ko var izmantot voljēru siltināšanai, kā arī visas citas lietas, kas var noderēt dzīvnieku kopšanai un viņu mitekļu labiekārtošanai.

Pirms došanās uz patversmi ieteicams telefoniski sazināties ar tās darbiniekiem – tālr. 20042402.

Iepazīties ar Daugavpils dzīvnieku patversmes dzīvi un iemītniekiem tuvāk var tās facebook lapās „Daugavpils dzīvnieku patversme” un „Biedrība astes un ķepas –Daugavpils”.

Un atcerēsimies: lai arī cik labi par dzīvniekiem nerūpētos patversmes darbinieki, labākā dāvana, ko var sagādāt četrkājainajam, ir drošas mājas un mīlošs saimnieks.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.