Šobrīd Daugavpilī

Durvis ver Daugavpils Inovāciju centrs – inovatīvākā STEM mājvieta Latgalē Pilsētas ziņas

1247

Pēc lielām pārmaiņām durvis ver Daugavpils Inovāciju centrs: unikāla vieta, kur aizraujošā un uzskatāmā veidā bērni un jaunieši varēs pētīt zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu, matemātikas, uzņēmējdarbības un mākslas daudzveidīgo pasauli. 8. decembrī centra prezentācijā pulcējās projekta īstenošanā iesaistītās organizācijas un speciālisti, savukārt apmeklētāji varēs klātienē iepazīt zinātniskās inovācijas sākot ar 10.decembri.

Daugavpils Inovāciju centrs atrodas daugavpiliešiem labi pazīstamā ēkā Vienības ielā 30, kur kādreiz varēja baudīt kino mākslu, bet kopš 2015.gada darbojās zinātkāres centrs (vispirms „Zili brīnumi”, 2016. gadā pārdēvēts par „ZINOO Daugavpils”). Energoefektivitātes uzlabošanas Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr. 4.2.2.0/20/I/006 “Energoefektivitātes paaugstināšana Daugavpils pilsētas pašvaldības ēkā, Vienības ielā 30, Daugavpilī ietvaros, saudzīgi saglabājot ēkas unikālo vizuālo veidolu, šeit veikti vērienīgi siltināšanas un inženiersistēmu pārbūves darbi. Savukārt Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” Nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4 ietvaros, sadarbībā ar projekta partneriem Tronheimas Zinātnes centru Norvēģijā un Daugavpils Universitāti, tapusi Inovāciju centra ekspozīcija, un tagad Daugavpilī darbosies inovatīvākais STEM  (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) izglītojošais centrs Latgalē. Pārvērtības ilgušas vairāk nekā divus gadus.

Projekta ietvaros tiek veidoti četri inovāciju un zinātnes centri Latvijas reģionos: Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī, kā arī sagatavotas izglītojošās programmas, tajā skaitā apmācīti pedagogi, kas varēs rīkot bērniem kompetenču izglītībā balstītās nodarbības. Tas, savukārt, palīdzēs nākotnē risināt eksakto zinātņu speciālistu trūkumu, kas šobrīd ir jūtams ne vien Latvijā, bet arī visā Eiropā.

Pie centra izveides strādājusi plaša speciālistu komanda. Rezultātā tapuši 35 eksponāti, kas saistīti ar fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju, matemātiku, tehnoloģijām, uzņēmējdarbību, pasaules un sevis izzināšanu, kā arī dažāda veida interaktīvas eksponātu galerijas, kas rosinās bērnus, jauniešus un pieaugušos vairāk interesēties par eksaktajām zinātnēm, izprast vienkāršus fizikas un dabas likumus. Vairākiem eksponātiem nav analogu nekur pasaulē.

Te noteikti būs interesanti gan bērniem, kas tikko iemācījušies lasīt, gan viņu vecākiem un arī vecvecākiem, kas varēs no jauna iepazīt labi zināmo bijušā kinoteātra ēku.

Daugavpils inovāciju centrs sāks darboties 10.decembrī plkst.12.00. Iestādes komanda sarūpēja daudz interesantu pārsteigumu: atklāšanas dienā centra apmeklētājus visas dienas garumā gaidīs izglītojošas un radošas darbnīcas, savukārt, plkst. 13:00 un 15:00 notiks zinātniskie šoviņi.

Lai pēc iespējas vairāk apmeklētājiem tiktu sniegta iespēja izmēģināt Daugavpils Inovāciju centra eksponātus, atklāšanas dienā eksponātu zāles apmeklējuma laiks būs ierobežots līdz 2h vienam apmeklējumam. Izglītojošās un radošās darbnīcas, zinātniskie šoviņi būs bez maksas, bet Inovāciju centra ekspozīciju apmeklējums būs iespējams, iegādājoties ieejas biļeti centra kasē. Ir paredzētas atlaides Latvijas Goda ģimenes apliecības "3+ Ģimenes karte" īpašniekiem, kā arī citām iedzīvotāju kategorijām.

Plašāku informācija par Daugavpils inovāciju centra darbību meklējiet iestādes vietnē www.dic.daugavpils.lv.

Seko inovāciju centra aktivitātēm sociālajos tīklos:

Facebook – https://www.facebook.com/daugavpilsinnovationcenter

Instagram – https://www.instagram.com/daugavpilsinovacijucentrs

Tik Tok – https://www.tiktok.com/@daugavpilsinnovation

Lieto mirkļbirkas, lai atrastu vairāk saistošas informācijas: #EEANorwayGrants  #EEANorwayGrantsLatvia #daugavpilsirizglītība #daugavpilsirinovācijas #daugavpilsinnovationcentre #STEM #sciencecenter #eksperementē

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.