Šobrīd Daugavpilī

Dūmu detektori mājokļos jāuzstāda līdz gada beigām Pilsētas ziņas

686

2020.gada 1. janvārī beidzas pārejas posms, kurā visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, bet privātmājās – arī  ugunsdzēšamie aparāti. Līdz ar jaunā gada sākumu šo iekārtu neesamība tiks izvērtēta kā ugunsdrošības noteikumu pārkāpums.

Lai informētu sabiedrību, 2. decembrī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) nodaļās tika sniegtas konsultācijas par dūmu detektoru uzstādīšanu. Tās varēja saņemt arī Daugavpilī, kur izraisīja īpašu interesi vecāka gadagājuma iedzīvotāju vidū. Cilvēki interesējās par dūmu detektoru īpatnībām, pareizu uzstādīšanu un vietām, kur tos var iegādāties.

Dzīvoklī vai privātmājā jābūt uzstādītam vismaz vienam dūmu detektoram, bet tam jāatrodas pareizā vietā – tur, kur tas nenostrādās kāda piesārņojuma, piemēram, putekļu dēļ. Vislabāk, ja to piestiprina pie griestiem viesistabā vai guļamistabā. Ierīces periodiski jātestē. Der atcerēties, ka signalizācija var nostrādāt arī tad, kad beidzas akumulatora lādiņš. Pilnīga akumulatora izlādēšanās notiek 9-12 mēnešu laikā.

VUGD neplāno pārbaudīt katru mājokli. Tomēr, ja ugunsgrēka dzēšanas laikā vai pēc iedzīvotāju sūdzības saņemšanas tiks konstatēts, ka dūmu detektora nav, par šādu ugunsdrošības prasību pārkāpšanu, saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantu, paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, juridiskām personām – no 280 līdz 1 400 eiro. Salīdzinājumam – viena dūmu detektora iegāde izmaksā aptuveni 5–10 eiro. Taču pirmkārt pircējam būtu jāpievērš uzmanība nevis cenai, bet gan tam, vai iekārtai ir marķējums „CE”, kas norāda uz atbilstību Eiropas Savienības standartiem.

Eiropas ugunsdzēsības dienestu pieredze liecina, ka signalizējošo dūmu detektoru esamība ugunsgrēka gadījumā samazina letāla iznākuma varbūtību par 75%.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: