Šobrīd Daugavpilī

DRS vadība: nekādu iemeslu panikai nav, bet ievērot ierobežojumus vajag Pilsētas ziņas

313

Reaģējot uz to, ka pēdējā laikā Daugavpilī novērojams COVID-19 inficēšanās gadījumu pieaugums, Daugavpils Reģionālās slimnīcas vadība 2.oktobrī organizēja preses konferenci, lai informētu par aktuālākajiem jautājumiem un aicinātu iedzīvotājus pieturēties pie ierobežojumiem, kuru neievērošana var paralizēt medicīnas pakalpojumu sniegšanu reģionā.

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs norādīja, ka koronavīrusa saslimstības pieaugums pilsētā nav izraisījis stacionēšanas „vilni”. Pēdējā laikā būtiski palielinājies Plaušu slimību nodaļas noslogojums, bet tam ir sezonāls raksturs. Papildus slodzi rada arī testēšana, jo katrs pacients tiek uztverts kā potenciāls vīrusa pārnēsātājs.

Šobrīd slimnīcā ir tikai viens pacients, kam bija diagnosticēta koronavīrusa infekcija, taču, saskaņā ar testēšanas rezultātiem, viņš vairs nav aktīvs, izveseļojās, kamēr ārstējās stacionārā, un, visticamāk, jau šodien tiks izrakstīts.

G.Semjonovs uzsvēra, ka arī tad, ja situācija ar saslimšanas rādītājiem pilsētā turpinās pasliktināties, izmeklējumu pārtraukšana poliklīnikā un slimnīcā tiks atlikta tik ilgi, cik vien tas būs iespējams, lai atkal neveidotos rindas un cilvēki laikus saņemtu palīdzību.

Galvenais uzdevums šobrīd ir nepieļaut infekcijas iekļūšanu DRS, jo tas var paralizēt pacientu dzīvībai svarīgu speciālistu darbu. Ja nespēs pilnvērtīgi funkcionēt nodaļas, kur tiek sniegta neatliekamā palīdzība, mirstības rādītāji var strauji pieaugt, bet tie būs saistīti jau pavisam ar citām slimībām. Bet te liela atbildība ir tieši pacientiem un viņu radiniekiem.

Diemžēl, daudzi cenšas pārkāpt slimnīcas noteiktos apmeklējumu ierobežojumus un neuztver tos nopietni. Vairākos gadījumos neapzinīgie radinieki uzstājīgi centušies panākt, lai viņiem ļauj apmeklēt pacientus, kas esot uz nāves gultas, bet patiesībā viņi pilnvērtīgi funkcionē, patstāvīgi pārvietojas un nebūt nav smagā stāvoklī. Slimnīcas vadība vēršas pie sabiedrības ar lūgumu nekrist panikā, bet tomēr ievērot noteiktos ierobežojumus, pat ja tie brīžiem liekas pārmērīgi, jo, pieļaujot DRS personāla masveida inficēšanos vai izolāciju, apdraudēta būs medicīnas pakalpojumu pieejamība ne vien pilsētas, bet visa reģiona līmenī.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.