Šobrīd Daugavpilī

DRS uzstādītas pirmās divas moduļu ēkas Covid-19 pacientu izvietošanai Pilsētas ziņas

438

Šīs nedēļas sākumā Daugavpils reģionālās slimnīcas (DRS) teritorijā sāka uzstādīt moduļa tipa ēkas. Šeit plāno izvietot Covid-19 pacientus, kuru stāvoklis nav smags, bet ir nepieciešama ārstu uzraudzība un veselības stāvokļa stabilizācija. Tas palīdzēs atslogot Plaušu slimību un tuberkulozes centru, kur ārstējas lielākā daļa Covid-19 slimnieku.

Jau ir uzstādītas divas ēkas, katrā no tām varēs izvietot līdz 5 pacientiem. Paredzēts, ka kopā šādas ēkas būs sešas, līdz ar to papildvietu skaits sasniegs 30. Moduļi ir aprīkoti ar visu nepieciešamo, ieskaitot dušu, labierīcības un telpas, kur personāls varēs uzģērbt aizsargtērpus.

Šobrīd DRS kopumā ir ierīkotas 154 gultas vietas Covid-19 pacientiem, no kurām 129 paredzētas vidēji smagiem pacientiem, 19 – smagiem (ITN), ir 6 reanimācijas gultas. Pateicoties „vieglo” slimnieku daļējai pārvirzīšanai uz moduļiem, Plaušu slimību un tuberkulozes centrā varēs izveidot papildus gultasvietas pacientiem ar smagāku slimības gaitu.

Raksturojot šī brīža situāciju, slimnīcas vadība norāda, ka saslimušo un izolācijā esošo darbinieku skaits samazinās, situācija pamazām stabilizējas. Visas nodaļas funkcionē un sniedz nepieciešamo palīdzību iedzīvotājiem. To palīdz nodrošināt iekšējā epidemioloģiskā protokola stingra ievērošana. Lielas cerības tiek liktas arī uz medicīnas personāla vakcinēšanu, ko iesāka 28.decembrī un tuvākajā laikā plāno turpināt, paplašinot vakcinējamo personu loku. Tieši šī tēma kļuva par galveno, 13.janvārī DRS vadībai tiešsaistē tiekoties ar Veselības ministru Danielu Pavļutu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.