Šobrīd Daugavpilī

DRS pieaudzis hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits Pilsētas ziņas

549

Šobrīd Daugavpils reģionālajā slimnīcā ārstējas 19 pacienti ar Covid-19. Deviņi no viņiem ir daugavpilieši, deviņi – no Krāslavas un Krāslavas novada, bet viena sieviete ir no Jēkabpils.

Tikai viens no 19 pacientiem ir smagā stāvoklī. Viņš pārstāv vecuma grupu no 65 līdz 70 gadiem un šobrīd tiek ārstēts ar skābekļa terapiju. Pārējo stāvoklis ir vidēji smags. Tie galvenokārt ir gados vecāki cilvēki virs 55 gadiem, bet viens saslimušais ir pusaudzis. Gados jauni pacienti vidēji tiek izrakstīti uz pašizolāciju 2-3 dienu laikā, savukārt vecāka gadagājuma pacientiem nepieciešama ārstēšana nedēļas garumā vai vēl ilgāk.

Pašreizējā situācijā slimnīcas resursi ļauj atsevišķi izvietot līdz 40 pacientiem ar Covid-19, taču nepieciešamības gadījumā gultu skaitu var palielināt līdz 150 vienībām. Šim nolūkam plānots sagatavot arī Plaušu slimību un tuberkulozes centru.

Lai atslogotu Daugavpils reģionālās slimnīcas stacionārās nodaļas un pasargātu pacientus un medicīnas darbiniekus no iespējamās inficēšanās ar koronavīrusu, slimnīcā tika atvērta Plānveida īslaicīgās ārstēšanas nodaļa ar atsevišķu ieeju. Šī nodaļa ļauj plānveida pacientiem bez liekas kavēšanās veikt izmeklējumus, saņemt terapeitisko un ķirurģisko palīdzību, nodalot viņus no “akūto pacientu” plūsmas.

Šobrīd DRS norit aktīvas pārrunas par pacientu sadales shēmu starp valsts medicīnas iestādēm. Tā kā koronavīrusa slimnieku skaits Latvijā pārsniedzis simts cilvēkus, šobrīd jāvienojas par skaidru rīcības plānu universitāšu un reģionālo slimnīcu darbam. Ja pandēmija pasliktināsies, pacienti ar slimībām, kuru ārstēšanai nepieciešama transportēšana uz galvaspilsētu, tiks nosūtīti turp, savukārt pacienti ar vidēji smagu Covid-19 slimības gaitu, gluži pretēji, var tikt pārvietoti uz reģioniem.

DRS atgādina, ka ienākt slimnīcā atļauts tikai ar sejas maskām. Pacientu apmeklējumi un ģimenes dzemdības ir aizliegtas (pieļaujama atvadīšanās no tiem, kuriem prognozēts letāls iznākums). Tajā pašā laikā slimnīca turpina plānveida pakalpojumu sniegšanu pilnā apmērā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.