Šobrīd Daugavpilī

Domē sveica grantu konkursa „Impulss 2022” uzvarētājus Pilsētas ziņas

1026

9. jūnijā Daugavpils pilsētas domē tika sveikti pašvaldības grantu programmas „Impulss” šī gada uzvarētāji, kas jau tuvākajā laikā varēs uzsākt savu biznesa ideju īstenošanu, radot mūsu pilsētā jaunus produktus un pakalpojumus.

Pašvaldības Grantu programmas “Impulss” konkurss tiek rīkots kopš 2014. gada. Programmas galvenais mērķis ir atbalstīt jaunos uzņēmējus, palīdzot īstenot interesantas biznesa idejas un radīt jaunas darba vietas.

Šogad konkursam bija iesniegti 34 pieteikumi. Diemžēl, daži dalībnieki kļūdaini noformēja dokumentus un netika pielaisti vērtēšanai. No komisijas izvērtētajiem 25 pieteikumiem atbalstu guva 7 biznesa idejas. Ražošanas jomā tika atbalstīti projekti, kas plāno uzņēmējdarbību veikt šūšanas un mēbeļu ražošanas nozarēs. Savukārt pakalpojumu sfērā tiks sekmēta pilsētas uzņēmumu attīstība ēku energoefektivitātes monitoringa, veselības aizsardzības, kā arī ēdināšanas un tūrisma jomās.

KONKURSA UZVARĒTĀJI:

Svetlana Gorkina

Mājas tekstils un apģērbs no videi draudzīgiem materiāliem

SIA “Black Stork Carpentry”

Ekskluzīvu masīvkoka mēbeļu ražošana

Aleksandrs Druzs

GRILL HOUSE

Artjoms Plečkens

Aero termogrāfijas siltuma zudumu monitoringa pakalpojumu attīstība

Jūlija Germanoviča

Pilates tehnoloģiju ieviešana medicīnas un sporta rehabilitācijas pakalpojumu attīstībai Daugavpilī

Deniss Lazučonoks

Sabiedriskās ēdināšanas terases ierīkošana Centrālajā parkā

SIA “Energy4U”

Konditorejas un kafijas kiosku tīkla attīstība

 

Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, sveicot konkursa uzvarētājus, vēlēja viņiem panākumus ideju īstenošanā un neslēpa prieku par to, ka Daugavpilī ir daudz uzņēmīgu un darbīgu cilvēku, kas ir gatavi riskēt un īstenot savas ieceres, padarot pilsētas ikdienu arvien interesantāku.

Arī konkursa komisijas priekšsēdētājs Valērijs Kononovs uzsvēra, ka labu ideju tiešām bija daudz, un arī tiem, kas šogad nekļuva par uzvarētajiem, noteikti jāturpina iesāktais darbs.

Pieredzē ar šī gada granta ieguvējiem dalījās pērnā gada uzvarētāji. Pavisam neilgā laika posmā šiem „Impulsa” ieguvējiem izdevās veiksmīgi uzsākt un izvērst plašumā savu biznesu, radot stabilu ražotni ar vairākām darba vietām un sadarbības partneriem dažādās pasaules malās. Un noteicošā loma, viņuprāt, te bijusi ne vien finansiālam aspektam, bet arī informatīvam un emocionālam atbalstam, ko sniedz „Impulss”.

Pašvaldības grantu programmas „Impulss” pastāvēšanas gados kopumā no iesniegtā 251 projekta ir atbalstīti 84 uzņēmumi, kopējam pašvaldības atbalsta apjomam sasniedzot gandrīz 500 000 eiro.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.