Šobrīd Daugavpilī

Dome piešķīra finansiālu atbalstu ūdensvada izbūvei Nīderkūnos Pilsētas ziņas

321

12. martā Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti nolēma piešķirt finansiālu atbalstu centralizēto ūdensvada tīklu būvniecībai daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Birķeneļu ielā 2 un 3. Jau šogad gandrīz 70 mājas iedzīvotāji, kuriem iepriekš faktiski nebija iespējas pieslēgties pilsētas centralizētajiem ūdensvada tīkliem, varēs sākt lietot tīru ūdeni, kas neapdraud viņu veselību.

Abu māju iedzīvotāji cīnās par tiesībām lietot tīru krāna ūdeni kopš 2008. gada. Visu šo laiku viņi saņem ūdeni no juridiskajai personai piederošā urbuma, taču tā sliktā kvalitāte ir redzama ar neapbruņotu aci: ūdens ir dzeltens un nav derīgs lietošanai uzturā. Alternatīvu dzeramā ūdens avotu faktiski nav.

Pēc iedzīvotāju lūguma SIA „Daugavpils ūdens” veica ūdens analīzes. Testēšanas  pārskata rezultāti uzrādīja, ka ūdens kvalitāte tiešām neatbilst normatīvo aktu prasībām un tā lietošana uzturā nav droša.

Arī ūdensvads, pa kuru tiek piegādāts netīrais ūdens, ir avārijas stāvoklī: 2019.gadā notika divi nopietni pārrāvumi, kas ievērojami palielināja iedzīvotāju izdevumus.

Abas mājas atrodas visai tālu no maģistrālā ūdensvada tīkliem. Pašlaik tuvākā vieta, no kuras iespējams pieslēgums, ir Sliežu iela, kur centralizētie ūdensvada tīkli ir izbūvēti pirms dažiem gadiem. SIA „Daugavpils ūdens” izstrādāja projektu un veica iepirkumu, lai noskaidrotu veicamo darbu izmaksas.  Projekts ir visai sarežģīts, jo paredz caurduršanu zem dzelzceļa sliedēm un citus specifiskus tehniskus risinājumus. Atbilstoši likumdošanai, darba izmaksas jāsedz pašiem iedzīvotājiem, vai jāpiešķir pašvaldības finansējums. Summa pārsniedz  iedzīvotāju finansiālas iespējas, līdz ar to jautājums par atbalsta sniegšanu bija nodots izskatīšanai Domē. Apzinoties, ka iedzīvotāji faktiski ir kļuvuši par situācijas ķīlniekiem, un pamatojoties uz to, ka pašvaldības uzdevums ir nodrošināt viņiem kvalitatīvus ūdensapgādes pakalpojumus, pieņemts lēmums piešķirt nepieciešamo summu 45 000 euro apmērā.

Tagad, kad finansējums ir akceptēts, SIA „Daugavpils ūdens” varēs uzsākt darbus objektā un pabeigt tos jau šogad.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: