Šobrīd Daugavpilī

PASAULES ARHITEKTŪRAS DIENA DAUGAVPILĪ Pilsētas ziņas

417

Tradicionāli oktobra pirmajā pirmdienā tiek svinēta Pasaules arhitektūras diena. Daugavpils arhitekti savus profesionālos svētkus atzīmēja ar atvērto durvju dienu, aicinot visus interesentus tuvāk iepazīt projektēšanas speciālistu darba ikdienu. Arhitektu dienas noslēgumā nozares speciālisti tikās Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamentā, kur norisinājās diskusiju vakars par arhitekta lomu kvalitatīvu projektu izstrādē.

Šogad Daugavpilī dažādās īstenošanas stadijās ir vairāk nekā 200 daudzveidīgu projektu. Pilsētā tiek būvēti ceļu pārvadi, promenādes, auto stāvlaukumi, renovē skolas un bērnudārzus, Dzimtsarakstu nodaļu, ir lieli plāni uz Cietokšņa vēsturisko celtņu atjaunošanu un daudziem citiem interesantiem projektiem. Ikvienas īstenojamās ieceres pamatā ir kvalitatīvi izstrādāts projekts, kas top, sadarbojoties arhitektiem, inženieriem, māksliniekiem un celtniekiem. Viens no šādas sadarbības paraugiem ir Bruģu ielas promenāde, ko iecerēts nodot ekspluatācijā līdz šī gada beigām.

Aktīvi turpinās būvdarbi dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola”. Pērn tieši šis objekts kļuva par Arhitektūras dienas lielā pasākuma norises vietu, ko apmeklēja nozares speciālisti no vairākām Latvijas pilsētām. Arī šogad rosība turpinās: uz priekšu virzās darbi lielajā korpusā un drīzumā uzsāks vēl viena skolas korpusa būvniecību nojauktās „Daiļrades” ēkas vietā.

Pilsētā iecerēts īstenot vairākus būvprojektus, kas būs saistīti ar kultūras un izglītības jomu, sporta un tūrisma objektu izveidi. Nozares speciālisti un pašvaldības vadība ir vienisprātis par to, ka būvniecības nozare ir viena no svarīgākajām pilsētas attīstībai. Taču liela problēma ir kvalificētu speciālistu trūkums, īpaši inženieru un arhitektu vidū, tāpēc valdībai būtu rūpīgi jāpārskata iespējas palielināt atbalstu šo speciālistu izglītošanai. Tas pavērtu jaunas iespējas kvalitatīvu un unikālu projektu realizēšanai.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: