Šobrīd Daugavpilī

DDzKSU noslēdz apkures sezonu un uzsāk “vasaras” darbus Pilsētas ziņas

140

No 7.maija DDzKSU apsaimniekošanā esošajās daudzdzīvokļu mājās noslēdzas apkures sezona. Līdz ar to sāksies gatavošanās jaunajai apkures sezonai, bet uzņēmuma santehniķi ķersies klāt radiatoru un dvieļu žāvētāju nomaiņai.

Akpures iekārtu nomaiņa, izņemot avārijas gadījumus, tiek veikta ārpus apkures sezonas. DDzKSU regulāri saņem pieteikumus šo darbu veikšanai. Šobrīd jau ir izveidojies paliels saraksts, tāpēc tos, kuri vēlas pagūt veikt nomaiņu šogad, aicina pasteigties un iesniegt pieteikumu DDzKSU. Jārēķinās ar to, ka būs jāapmaksā arī ūdens noliešana, jo tā ir tehnoloģiskā procesa neatņemama sastāvdaļa. Citu dzīvokļu īpašnieku piekrišana tam nav nepieciešama. Ja vēlaties izmantot uzņēmuma santehniķu pakalpojumus, arī šo darbu veikšanai jāuzraksta atbilstošs pieteikums. Ar pakalpojumu detalizētu cenrādi var iepazīties uzņēmuma vietnē www.ddzksu.lv, sadaļas “Klientiem” apakšsadaļā “Klientu apkalpošana”.

Neraugoties uz visai lielu darbu apjomu, mainot radiatorus un dvieļu žāvētājus, uzņēmuma klienti var neuztraukties arī par ūdens skaitītāju savlaicīgu nomaiņu, kas arī šobrīd tiek veikta ļoti intensīvi. Ārkārtējās situācijas laikā no 2020.gada 6.novembra līdz 2021.gada 6 .aprīlim šie darbi  bija aizliegti, tie tika atjaunoti 7.aprīlī. Protams, pa šo laiku bija izveidojusies rinda, taču tā diezgan ātri sarūk. Saskaņā ar MK noteikumiem, klientiem, kuru ūdens skaitītāju verifikācijas termiņš beidzās ārkārtējās situācijas laikā, jāveic to nomaiņa trīs mēnešu laikā kopš ārkārtējās situācijas atcelšanas. Jau ir pagājis mēnesis, un DDzKSU abonentu nodaļas darbinieki atgādina, ka gadījumā, ja norādītajā termiņā darbi netiks izpildīti, klientam pierēķinās ūdens starpību. Tāpēc, ja vēl neesat atrisinājuši šo jautājumu un vienojušies ar DDzKSU par nomaiņas datumu, tas ir nekavējoties jāizdara, piezvanot pa tālr.654 07287. Ja jūsu ūdens skaitītāju verifikācijas termiņš nav beidzies, sekojiet līdzi rēķinos norādītajai informācijai.

Līdz ar apkures sezonas noslēgumu daudziem rodas jautājums, kāpēc mājās, kur uzstādīti jaunie “viedie” siltummezgli, vispār ir jāatslēdz apkure? Kā skaidroja DDzKSU, ja vasaras laikā siltummezgli paliek ieslēgti, rodas problēmas ar sezonas darbu izpildi. Turklāt, šādā gadījumā būtu jāmaina siltumenerģijas patēriņa aprēķina metodiku, un tas varētu nepatikt daudziem dzīvokļu īpašniekiem.

Ar visiem jautājumiem par darbu veikšanu dzīvokļos, DDzKSU klientus aicina griezties abonentu nodaļā, zvanot pa tālr.654-07284, 654-07286. 654-07287, 654-07288

Tikmēr nākamajai apkures sezonai intensīvi gatavojas arī AS “Daugavpils siltumtīkli”. Nākamnedēļ, 10.maijā, sāksies siltumapgādes sistēmu hidrauliskās pārbaudes. Vispirms tās notiks Cietokšņa mikrorajonā. Šādas pārbaudes nepieciešamas, lai apkures sezonā katram Daugavpils pilsētas iedzīvotājam, kurš izmanto centralizēto siltumapgādi, būtu pieejams karstais ūdens un apkure. Aktuāla informācija par pārbaužu veikšanas laikiem un adresēm tiek izvietota pie māju kāpņutelpām, kā arī regulāri tiek aktualizēta www.dsiltumtikli.lv, www.ddzksu.lv, www.daugavpils.lv vietnēs un vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pislētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.