Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils zied par spīti karstumam Pilsētas ziņas

364

Līdz ar Saulgriežiem, 21. jūnijā sākusies astronomiskā vasara – laiks, kad daba nebeidz priecēt ar krāšņo ziedēšanu. Daugavpilī par ziedu rotas  izveidi un saglabāšanu rūpējas vairāku pašvaldības iestāžu darbinieki, ir iesaistīti arī skolēni. Šogad, pateicoties viņu saliedētajam darbam, mums ir iespēja nedaudz pafantazēt un ieraudzīt, kas notiek, kad pilsētā ienāk savvaļas daba.

Savvaļas motīvi pilsētā sāka uzplaukt vēl pavasarī, kad parku un skvēru puķudobēs uzziedēja dažādu  saules nokrāsu tulpes un narcises, bet trauslās atraitnītes vijās pa dobēm līdzīgi dzidrajiem strautiem. Tikmēr uzņēmuma „Labiekārtošana-D” siltumnīcās paaugās ģipsenes, kosmejas, verbenas un daudzi citi augi, kas rotā dobes vasaras mēnešos.

Ik gadu, gatavojoties jaunai sezonai, ainavu arhitektiem un agronomiem nākas saskarties ar pārsteigumiem, ko sagādā daba. Arī šī gada pavasara salnas lika uztraukties, bet ar visu izdevies veiksmīgi tikt galā.

Šogad apspēlētā tēma par savvaļas dabas ienākšanu pilsētā ir aizgūta no daudzām Eiropas pilsētām. Līdzīgi risinājumi tiek izmantoti arī Rīgā. Un, lai gan daži puķudobju „iemītnieki” vizuāli ļoti atgādina pārtikā lietojamos augus, speciālisti uzsver, ka eksperimentēt un mēģināt tos nodegustēt noteikti nevajadzētu: tās ir šķirnes, kas nav paredzētas lietošanai uzturā. Turklāt, notiek diezgan intensīva mēslošana ar vielām, kas ir domātas tieši dekoratīvajiem augiem.

Katra auga audzēšana, pirms tas nonāk puķudobē vai piramīdā, ir smags darbs, kas prasa daudz laika un resursu. Arī apstādījumu uzturēšana labā stāvoklī, īpaši vasaras karstajos mēnešos, ir smags un darbietilpīgs process. To nodrošina gan pilsētas komunālie dienesti, gan vasaras nodarbinātības programmās iesaistītie skolēni.

Diemžēl, arvien biežāk tiek konstatēti gadījumi, kad cilvēki ar necieņu izturas gan pret svešu darbu, gan pret pārējiem pilsētas iedzīvotājiem, izpostot vai izlaupot apstādījumus. Atgādinām, ka par šādām darbībām ir paredzēts naudas sods, kas var sasniegt vairākus desmitus eiro. Pārkāpējus nereti palīdz noteikt daudzviet uzstādītās videonovērošanas kameras.

Šī gada darba plānā ir arī vairāku ziemciešu dobju atjaunošana, parku papildināšana ar dažādiem kokaugiem un dekoratīvajiem krūmiem. Ieplānots turpināt arī koku dendroloģisko inventarizāciju un atjaunot ielu koku stādījumus. Top arī apstādījumu plāns nākamajam gadam, kas solās sarūpēt daudz patīkamu un skaistu pārsteigumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: