Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Universitāte aicina palīdzēt docentei Lolitai Jonānei Pilsētas ziņas

2702
Daugavpils Universitāte aicina palīdzēt docentei Lolitai Jonānei

Fizikas un matemātikas katedras docente Lolita Jonāne vairāk kā 30 gadus ir nostrādājusi Daugavpils Universitātē un savu dzīvi veltījusi dabaszinātņu izglītības uzlabošanai. Šobrīd Lolitai ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Līdz pagājušajai vasarai Lolitas dzīve ritēja ierastajās ritmā, līdz tika atklāta onkoloģiska saslimšana – plakanšūnu karcinoma. Bija operācija, staru terapija, un likās, ka būs slimība uzveikta. Taču šī gada pavasarī  ārsti konstatēja, kaslimība progresē. Terapijai ir nepieciešams medikaments Pembrolizumab, ko valsts, diemžēl, Lolitas gadījumā nekompensē. Iesniegts pieteikums zāļu individuālajai kompensācijai Nacionālajā veselības dienestā, kas labākajā gadījumā segs tikai nelielu daļu no nepieciešamās summas.

Ik pēc 3 nedēļām  nepieciešami 4 063,24 eiro zāļu iegādei. Pirmā deva iegādāta par ģimenes līdzekļiem, taču ārstniecības turpināšanai gada garumā nepieciešami vēl 65 011,84 eiro. Šādu līdzekļu ģimenei nav, tādēļ Lolita no sirds lūdz līdzcilvēku atbalstu palīdzēt uzveikt vēzi.

ZIEDOT