Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils un Baltkrievija stiprina sakarus biznesa un kultūras jomā Pilsētas ziņas

396

Piektdien, 21.februārī Daugavpilī aizvadīti vairāki pasākumi, kuru mērķis bija sadraudzības sakaru stiprināšana ar Baltkrievijas Republiku. Šajā dienā mūsu pilsētā norisinājās Baltkrievijas un Latvijas uzņēmēju forums, kā arī pirmā starptautiskā zinātniskā konference „Baltkrievu lasījumi” Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā.

Uzņēmēju forumu un kontaktbiržu, kas  norisinājās Latviešu kultūras centrā, organizēja Daugavpils uzņēmēju klubs „Anchor”, Latgales plānošanas reģions un Vitebskas apgabala Darba devēju un uzņēmēju asociācija ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu. Pasākumā piedalījās gan vietējie uzņēmēji, gan aptuveni divdesmit biznesa nozares pārstāvji no Vitebskas apgabala, kas pārstāvēja visdažādākās darbības jomas.

Foruma dalībnieki un organizatori norāda, ka pēdējos gados biznesa sakari starp Daugavpili, Latgali un Vitebskas apgabalu ir kļuvuši krietni stiprāki, par ko liecina gan tas,  ka attīstās vietējie uzņēmumi ar baltkrievu kapitālu, gan arī tas, ka tiek dibināti jauni biznesa kontakti. Tas, savukārt, produktīvi norisinās līdzīgos forumos, kas tiek rīkoti Vitebskā.

Paralēli forumam Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā pirmoreiz bija organizēta starptautiskā konference „Baltkrievu lasījumi”, kas bija veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai. Tās dalībnieki uzstājās ar referātiem par migrāciju, reliģiju, izglītību un citām tēmām. Bija organizēta arī interesanta kultūrprogramma un tiešsaistē varēja pārbaudīt valodas prasmes, uzrakstot diktātu baltkrievu valodā.

Šādi pasākumi ir kārtējais apliecinājums tam, ka draudzība starp Latviju un Baltkrieviju ar katru gadu kļūst arvien stiprāka. Diplomātisko misiju pārstāvji, pašvaldības vadība un uzņēmēji ir pārliecināti, ka nākotnē šī sadarbība var kļūt vēl ciešāka un savstarpēji izdevīgāka.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: