Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils skolās tiks veikta bērnu brīvpusdienu kvalitātes pārbaude Pilsētas ziņas

364
Daugavpils skolās tiks veikta bērnu brīvpusdienu kvalitātes pārbaude

Sakarā ar vairāku sūdzību saņemšanu no bērnu vecākiem par ēdināšanas pakalpojumu kvalitāti Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš vērsās Pārtikas un veterinārajā dienestā ar iesniegumu par pārbaudes veikšanu pilsētas skolās.

PVD tiek lūgts pārbaudīt Ministru kabineta 2012.gada 13. marta noteikumu Nr.173 “Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem” prasību ievērošanu.

No 2022. gada 1. septembra pašvaldība indeksēja skolas brīvpusdienu cenas, nosakot to maksu 2,15 eiro apmērā līdzšinējo 1,42 eiro vietā.

A.Elksniņš uzsver, ka skolas pusdienu porcijām jāatbilst MK noteikumu prasībām, saskaņā ar kurām vienas porcijas enerģētiskajai vērtībai 1.-4.klašu izglītojamajiem jābūt 490 – 750 kcal robežās, 5.–9. klašu izglītojamajiem – 700 – 960 kcal, 10.-12.klašu izglītojamajiem – 800 – 980 kcal.

“Lūdzu vecākus, kam ir pretenzijas saistībā ar skolu pusdienu kvalitāti, vērsties pie skolu administrācijas, un, ja situācija nemainās - Pārtikas un veterinārajā dienestā. Savukārt uzņēmējus, kuri nodrošina pusdienas, aicinu rūpīgi sekot sava darba kvalitātei. Pretējā gadījumā līgumi tiks pārtraukti” – norāda A. Elksniņš.

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa