Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilieši apzinīgāk sāka pildīt ierobežojumu prasības Pilsētas ziņas

218

Ārkārtēja situācija valstī ir pagarināta līdz 7. februārim. Daugavpils pilsētas pašvaldības policija turpina kontrolēt ar to saistīto ierobežojumu izpildi pilsētas administratīvajā teritorijā. Katrās brīvdienās tiek norīkotas papildus policijas patruļas un pastiprināti pārbaudīts sabiedriskais transports, tirdzniecības, pakalpojumu sniegšanas vietas, degvielas uzpildes stacijas, autoosta, dzelzceļa stacija. Kopš 1.janvāra tikai brīvdienās kopumā jau ir īstenotas vairāk nekā 1300 tāda veida pārbaudes.

Par iespējamiem pulcēšanās un privātu pasākumu ierobežojumu pārkāpumiem kopš gada sākuma Pašvaldības policijā ir ierosināti 17 procesi. Lielākoties pārkāpēji ir jaunieši, kas nakts stundās rīko ballītes dzīvokļos un nonāk policijas redzeslokā  skaļās uzvedības dēļ.

Turpinās arī pārbaudes par Ministru kabineta 06.11.2020. rīkojuma Nr.655 prasību ievērošanu tirdzniecības vietās. Pārkāpumi tiek konstatēti, bet tie nav būtiski – daži apmeklētāji ir bez iepirkumu groziem, ne visur izvietota rīkojumā un citos normatīvajos aktos pieprasītā informācija. Tiek īstenotas pārrunas ar tirgotāju pārstāvjiem, un situācija uzlabojas. Ar informācijas izvietošanu saistītie pārkāpumi tiek novērsti. Var secināt, ka tirgotāji kopumā cenšas apzinīgi ievērot rīkojuma prasības.

Visvairāk Pašvaldības policijas darba apjoms pieauga sakarā ar valstī izsludināto komandantstundu. Gadumijā (31.12.-01.01.) bija iesaistīti visi pieejamie resursi. No 01.janvāra līdz šim brīdim Pašvaldības policijā ir ierosināti 64 procesi par komandantstundas pārkāpšanu. Papildus tam, 84 gadījumos par komandantstundas pārkāpšanu personas tika sodītas uz vietas. Svētku brīvdienās vairums pārkāpēju bija iereibuši cilvēki, kuriem nebija pamatota iemesla uzturēties ārpus mājām un aizpildīta pašapliecinājuma. Daži demonstrēja izdomu un aizbildinājās ar to, ka meklējot aizmukušos suņus, taču pārbaudes rezultātā bija konstatēts, ka suņu šiem cilvēkiem vispār nav. Policija norāda, ka katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, un, ja kāds mēģina šmaukties, norādot nepatiesas ziņas, tas jebkurā gadījumā noskaidrosies. Taču, ja cilvēkam ir pamatots iemesls atrasties ārpus mājām, kārtības sargi izturēsies ar sapratni pat tad, ja visi dokumenti nav noformēti kā tam pienākas.

Atgādinām, ka komandantstundas nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 7. februārim. Ja laika posmā no plkst.22.00 piektdienās līdz plkst.5.00 sestdienās un no plkst.22.00 sestdienās līdz plkst.5.00 svētdienās jums pamatota iemesla dēļ jāuzturas ārpus mājām, līdzi jābūt aizpildītam pašapliecinājumam, kura paraugu varat atrast šeit.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.