Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pašvaldības medicīnas iestāžu darba režīms ārkārtējās situācijas laikā Pilsētas ziņas

570
Daugavpils pašvaldības medicīnas iestāžu darba režīms ārkārtējās situācijas laikā

Līdz ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 720, no 11. oktobra līdz 11. janvārim visā valstī izsludināta ārkārtējā situācija. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka vairākās Daugavpils pilsētas pašvaldības medicīnas iestādēs noteikti stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Daugavpils reģionālā slimnīca strādā savā ierastajā darba laikā, pacientus pieņem ar negatīvu Covid-19 testu. Pacienti, tāpat kā iepriekš, ir sadalīti divās grupās – akūtajiem pacientiem Covid-19 testi tiek veikti slimnīcā, bet uz plānotām vizītēm pacientiem jāierodas ar savlaicīgi veiktu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas iepriekš. Pēc uzņemšanas slimnīcā tiek veikta papildus testēšana. Arī ambulatoriem pacientiem nepieciešams negatīvs Covid-19 tests. Atrodoties slimnīcā, obligāti jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumus – fiziskā distancēšanās, roku dezinfekcija dezinfekcija, maskas.

Pacientu apmeklēšana joprojām ir aizliegta, izmaiņas pārtikas paciņu nodošanas kārtībā saglabājas. Pirms pārtikas pienesumu nodošanas pacientam, jākonsultējas ar pacienta ārstējošo ārstu, lai precizētu – vai pacientam jāievēro specializēta diēta. Pirms pienesuma nodošanas pienesums jāsašķiro caurspīdīgos iepakojumos.

Pārtikas pienesums JĀSAŠĶIRO divās kategorijās:

  • produkti, kuriem ir norādīts derīguma termiņš un mājās gatavots ēdiens, kurš jāuzglabā ledusskapī;
  • sausā pārtikas produkcija, kuru drīkst uzglabāt istabas temperatūrā (pacienta nakts skapītī).

Drīkst nodot tikai tos dzērienus (sula, piens, kefīrs utt.), kuriem ir orģinālā etiķete, kā arī uz pakas ir jānorāda saņēmēja vārdu un uzvārdu, nodaļas nosaukumu, pārtikas pienesuma nodošanas datumu. Jāņem vērā, ka svētdienās pienesumi pacientiem netiek pieņemti.

Centra poliklīnika strādā savā ierastajā darba laikā – darbdienās no plkst. 7.00 līdz 19.00. Ambulatoro speciālistu konsultācijas tiek nodrošinātas klātienē un iespēju robežās arī attālināti. Klātienē pacientus (akūtus, ar saasinājumiem) pieņem tikai pēc pieraksta, nosakot precīzu ierašanās laiku. Ambulatoru pakalpojumu saņemšanai pašlaik nav nepieciešams uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Tālrunis uzziņām un reģistrācijai - 654 22419. Atrodoties poliklīnikā, obligāti jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumus – fiziskā distancēšanās, roku dezinfekcija dezinfekcija, maskas.

Zobārstniecības poliklīnika arī ārkārtējās situācijas laikā atvērta darbdienās no plkst. 7.00 līdz 19.00. Speciālisti apmeklētājus pēc iepriekšējā pieraksta. Atrodoties Zobārstniecības poliklīnikā, obligāti jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumus – fiziskā distancēšanās, roku dezinfekcija dezinfekcija, maskas.

Daugavpils bērnu veselības centrs strādā pēc ierastā darba grafika – darbdienās no plkst. 8.00 līdz 19.00. Veselības aprūpes pakalpojumi tiek sniegti klātienē, pēc iepriekšējā pieraksta, kā arī pieejamas speciālistu konsultācijas attālināti.Klātienē pacientus (akūtus, ar saasinājumiem) pieņem tikai pēc pieraksta, nosakot precīzu ierašanās laiku. Ambulatoru pakalpojumu saņemšanai pašlaik nav nepieciešams uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Tālrunis uzziņām un reģistrācijai - 654 22153. Atrodoties centrā, obligāti jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumus – fiziskā distancēšanās, roku dezinfekcija dezinfekcija, maskas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.