Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pašvaldība veiksmīgi īsteno energotaupības pasākumus Pilsētas ziņas

493

Daugavpils pašvaldība ir viena no pirmajām valstī, kas vēl 2016. gadā ieguvusi energopārvaldības sertifikātu un kopš tā laika ik gadu uzlabo energoefektivitātes rādītājus. Par šīs jomas aktualitātēm un izaicinājumiem tika runāts šonedēļ Enerģijas dienai veltītajā pasākumā, kurā piedalījās pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību speciālisti, kas ikdienā rūpējas par energoefektīvo risinājumu ieviešanu un īstenošanu pilsētā.

Līdz ar energopārvaldības sertifikāta ieviešanu pašvaldība nospraudusi un arī sekmīgi sasniedz mērķi ik gadu samazināt enerģijas patēriņu pašvaldības ēku apsaimniekošanā, ielu apgaismojuma sektorā un sabiedriskā transporta kustībā.

Lielāko daļu no pašvaldības energoresursu patēriņa veido siltumenerģija izglītības iestādēs (kopumā – 70 ēkas) un citās pašvaldības ēkās. Sociālās aprūpes, pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros kopumā īstenoti jau 22 projekti, investīcijām sasniedzot 29 miljonus euro (t.sk. ERAF līdzfinansējums 15, 6 mlj. euro). Tas palīdz samazināt enerģijas patēriņu līdz pat 45%.

Ievērojamu enerģijas patēriņa ietaupījumu sniedz arī sabiedriskā transporta autoparka atjaunošana: nepilnu divu gadu laikā Daugavpilī sāka kursēt vairāk nekā 50 jauni, videi draudzīgi autobusi un tramvaji.

Pakāpeniski tiek modernizēta arī ielu apgaismojuma sistēma. Lai gan šis process nav ātrs, ņemot vērā, ka tīklu kopējais garums ir vairāk nekā 394 km un gaismekļu skaits pārsniedz 11 500.

Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs: “Katru gadu, strādājot pie projektiem, mēs pievēršam lielu uzmanību energoefektivitātei. Pašvaldība jau ir veikusi apjomīgus mājas darbus dažādās jomās: sākot no ielu apgaismojuma, kur tiek paredzētas jaunas, energoefektīvas spuldzes, beidzot ar pašvaldībai piederošiem nekustamiem īpašumiem. Tā, piemēram, 1. februārī mēs pieņēmām lēmumu par Stropu pamatskolas ēkas modernizēšanu: tur arī esam paredzējuši energoefektivitātes pasākumus apgaismojuma jomā. Aicinām visus iedzīvotājus aizdomāties par viņu mājokļu energoefektivitāti un iesaistīties ALTUM piedāvātajās programmās. Jo tie, kas šos mājas darbus jau ir paveikuši, šodien saprot to nozīmi, jo maksā mazāk.”

Ieviešot dažādus risinājumus, pašvaldībai izdodas ik gadu samazināt enerģijas patēriņu aptuveni par 5-6%. Lai rezultāts turpinātu uzlaboties, par energopārvaldību atbildīgie speciālisti turpina analizēt veiktos pasākumus un meklē jaunas metodes, kas ļaus arī turpmāk sasniegt nospraustos mērķus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!