Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils mediķi iepazīst Lietuvas kolēģu pieredzi Pilsētas ziņas

301
Daugavpils mediķi iepazīst Lietuvas kolēģu pieredzi

Projekta „Slimnīcu sadarbība, izveidojot efektīvu ķirurģisko pakalpojumu pārvaldību pārrobežu reģionā”, Nr. LLI-396 (HOSPITALS FOR CBC) aktivitātes ”Darba pieredzes apmaiņa’’ ietvaros no 10.11.2019. līdz 15.11.2019. Daugavpils Reģionālās slimnīcas Operāciju bloka ārsti – anesteziologs Daņila Garbuzs, ķirurgs Aleksejs Jefremkins, onkoķirurgs Spartaks Ratiani, topošā ķirurģe Tatjana Artajeva un medicīnas māsa Gaļina Gadžijeva devās darba braucienā uz Kauņas Republikānisko slimnīcu.

Vizītes laikā ārsti iepazīsies ar Kauņas slimnīcas vadību, Ķirurģijas klīnikas vadītājs Zigmantas Urniežius iepazīstinās ar darba procesa organizāciju klīnikā. Ārsti iepazīsies ar operāciju bloka telpām un aprīkojumu, kā arī praktiski piedalīsies operācijās kopā ar Lietuvas kolēģiem. Daugavpils slimnīcas ārsti piedalīsies ārstu rīta konferencēs, apspriedīs sarežģītu operāciju gadījumus, jo jebkura veida, arī vismazākā apjoma ķirurģiska iejaukšanās ir saistīta ar sarežģījumu attīstīšanās iespēju un risku pacienta dzīvībai. Kaut arī dažiem pacientiem operācijas riska pakāpe varbūt zema, nekad nav iespējams garantēt labvēlīgu operācijas iznākumu. Darba vizītes laikā, vērojot operāciju videomateriālus diskutēs par sarežģījumiem, kas var attīstīties ievadnarkozes, operācijas, kā arī pēcoperācijas periodos. 

Kolēģi apmainīsies ar pieredzi gadījumos, kad slimnieka veselības stāvoklis neatļauj veikt akūtu ķirurģisku iejaukšanos (piem.: var tikt uzsākta sagatavošana, ietverot slimnieka asinsvadu katetrizāciju un intravenoza šķidruma un medikamentu ievadīšanu, urīnpūšļa katetrizāciju, kuņģa zondēšanu, elpceļu intubāciju ar sekojošu mākslīgās elpināšanas aparatūras pieslēgšanu). Slimnieka sagatavošanas ilgums ķirurģiskai operācijai var variēt no 30 minūtēm līdz vairākām stundām. Adekvāta slimnieka sagatavošana būtiski samazina pēcoperācijas sarežģījumu iespēju.

Kolēģi dalīsies pieredzē par gadījumiem, kad pacientam vienlaikus var pievienoties vairāki pēcoperācijas sarežģījumi (arī sekmīgi veiktas ķirurģiskas ārstēšanas gadījumos). Kopīgi analizēs slimnieka ārstēšanas taktikas, ārstēšanas taktikas izmaiņas, dalīsies praktiskā darba pieredzē un zināšanās.

Sagatavoja projekta vadītāja L.Drozde, livija.drozde@daugavpils.lv

Par informācijas saturu pilnībā atbild SIA ”DRS”, un nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju

Informācija par projektu pieejama šādos saitos:

Saite uz projektu: https://latlit.eu/lli-396-hospital-cooperation-in-creating-an-effective-surgical-services-management-in-the-cross-border-region-hospitals-for-cbc/

Programmas tīmekļa vietne: www.latlit.eu

Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu