Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Inovāciju centra pārveidošana rit pilnā sparā Pilsētas ziņas

181

Jau vairāk nekā četrus mēnešus tiek remontēta un siltināta bijušā kinoteātra "Renesanse" un tagadējā Daugavpils Inovāciju centra (Vienības ielā, 30) ēka. Iekštelpu demontāža un pagraba siltināšana ir gandrīz pabeigta.

Galvenais uzsvars šobrīd tiek likts uz remontu ēkas pagrabstāvā, kur līdztekus siltināšanai uzstāda apkures caurules un radiatorus, kā arī sagatavo siltummezglu. Dažas sienas tika nojauktas un izbūvētas jaunas starpsienas. Svarīgi atzīmēt, ka bijušā kinoteātra siltināšana notiek tikai no iekšpuses, bet pati fasāde netiks skarta, jo tā ir atzīta par spilgtu pēckara perioda pilsētas arhitektūras piemēru. Pēdējā darba posmā plānots notīrīt fasādi un sakārtot iepriekš populāro pasākumu rīkošanas vietu - atklāto amfiteātri.

Projekts, kas tiek īstenots ar ERAF fonda līdzfinansējumu, ietver ne tikai ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, bet arī ārdurvju, lūku un logu nomaiņu, apkures un karstā ūdens padeves sistēmas pārbūvi, mehāniskās ventilācijas un jauna apgaismojumu ierīkošanu, kā arī jumta nomaiņu. Tas viss pozitīvi ietekmēs ēkas izmantošanu, jo agrāk tai bija zema energoefektivitātes klase ("E").

Aktīvi darbi norisinās arī bijušajā mazajā kinozālē, kur nākotnē izvietosies mobilie interaktīvie eksponāti, kas palīdzēs attīstīt bērnu zināšanas eksakto zinātņu jomā (STEM) un uzņēmējdarbībā. Šim projektam jau notiek iepirkums, kas kļuva iespējams pateicoties Norvēģijas finanšu instrumentam.

Daugavpils Inovāciju centra siltināšanu un remontu jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas brīža. Centra darbinieki cer, ka, pateicoties vērienīgajam darbam, izdosies atdzīvināt visas bijušā kinoteātra zāles - nākotnē apmeklētājus gaida daudz pārsteigumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.