Daugavpils iedzīvotāji ārkārtas situācijā saņems pašvaldības atbalstu Pilsētas ziņas

2739

Daugavpils pilsētas dome, rūpējoties par saviem iedzīvotājiem, ir pieņēmusi pašvaldības atbalsta programmu, kas ietver virkni atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem, vientuļajiem pensionāriem un invalīdiem ar zemu ienākumu līmeni, kā arī vairākām iedzīvotāju kategorijām, kas COVID-19  pandēmijas rezultātā nonāca krīzes situācijā.

Daugavpilī deklarētie pirmsskolas un skolas vecuma bērni saņems ēdināšanas atbalstu: dāvanu karti produktu iegādei kādā no tirdzniecības vietām  vai līdzvērtīgu summu vecāku bankas kontā. Visiem pirmsskolas vecuma bērniem pienākas vienreizējs atbalsts 40 eiro apmērā, 1.-12.klases skolēniem (arī tiem, kas jau sasnieguši 19 gadu vecumu) un profesionālo izglītības iestāžu klātienes studentiem (līdz 18 gadiem) – 60 eiro.  Bērns var mācīties arī ārpus Daugavpils, galvenais nosacījums – jābūt deklarētam mūsu pašvaldībā līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīdim (12.03.2020.).

Iesniegumu ēdināšanas atbalstam vecāki varēs iesniegt no 20.aprīļa līdz 15.maijam.  Tie, kuru bērni reģistrēti skolās un bērnudārzos, līdz 20.aprīlim saņems veidlapu vecāka e-klases kontā. To vajadzēs aizpildīt un nosūtīt atpakaļ skolotājam. Izglītības pārvaldes speciālisti aicina izdarīt to līdz 22.aprīlim. Ja ģimenē ir arī bērni, kuri šobrīd vēl neapmeklē izglītības iestādi vai apmeklē tehnikumu, dokumentus e-klasē var iesniegt par visiem reizē.

Tiem, kuru bērni nav reģistrēti nevienā no Daugavpils mācību iestādēm vai ir profesionālo izglītības iestāžu studenti līdz 18 gadiem,  jāseko informācijai Izglītības pārvaldes mājas lapā www.izglitiba.daugavpils.lv. No 20.aprīļa tur būs atrodams baneris ar pilnu informāciju.

Pilna informācija par atbalsta piešķiršanas kārtību atrodama ŠEIT 

Pašvaldības atbalsts paredzēts arī vairākām daugavpiliešu kategorijām, kas krīzes situācijā zaudēja ienākumu avotu un nesaņem kompensāciju no valsts, nespēj pašu spēkiem segt papildus izdevumus, atrodoties obligātā pašizolācijā, vai zaudēja iztikas līdzekļus, esot karantīnā. Pabalsts krīzes situācijā var tikt izmaksāts 150 euro apmērā trīs mēnešu periodā. Pieteikumus tā saņemšanai jāiesniedz Daugavpils Sociālajā dienestā.

Visi vientuļie seniori un cilvēki ar invaliditāti, kuru ienākumi nepārsniedz 200 euro mēnesī un kurām ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, saņems mantisko atbalstu  divu pārtikas paku veidā, katras pakas vērtība – 15 EUR. Sociālā dienesta darbinieki piegādās tās uz dzīvesvietu. Rakstīt iesniegumus šī atbalsta saņemšanai nevajag, Sociālā dienesta darbinieki paši apzinās visus tā saņēmējus.

Pilna informācija par atbalsta piešķiršanas kārtību atrodama ŠEIT

Pašvaldības plānotais finansējums šīs atbalsta programmas īstenošanai ir aptuveni 900 000 eiro. Pastāvīgi tiek apzinātas pilsētas iedzīvotāju problēmas un vajadzības, meklējot jaunus risinājumus atbalsta sniegšanai.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri:
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!