Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils domes līdzfinansējuma programmas kļūst arvien populārākas Pilsētas ziņas

736

Daugavpils iedzīvotāji izrāda arvien lielāku interesi par Daugavpils domes līdzfinansējuma programmām savu dzīvojamo māju remontam un labiekārtošanai. To apliecina pieaugošais pieteikumu skaits stāvvietu, jumtu un balkonu remontam, kā arī šo projektu faktiskā izpilde.

Šajā gadā SIA DDzKSU spēkiem Daugavpilī tika paveikts kapitāls jumtu remonts 8 daudzdzīvokļu ēkās. Kopumā šogad plānots salabot 25-30 objektus ar sliktām spārēm un novecojušu jumta segumu. Tendence ir acīmredzama - pirms diviem gadiem šis skaitlis bija tikai 12 jumti, bet agrāk – vēl mazāk. Līdztekus šiem darbiem pēc grafika notiek arī plānotie lokālie remonti.

Domes programma jumtu nomaiņai paredz līdzfinansējumu līdz 30%, kompensējot projektēšanas izmaksas līdz 80%. Pieteikumu skaits nepārtraukti pieaug, līdz ar to, palielinās arī projektētāju slodze, kā rezultātā ilgāks kļūst pats process no dokumentu iesniegšanas līdz būvniecības pabeigšanas brīdim.

Situācija ar autostāvvietu izbūvi pagalmos arī ir optimistiska. Kopš 2016. gada DDzKSU remontēja pilsētā tikai pa vienai stāvvietai gadā. Pateicoties tam, ka uzņēmums veica aktīvas darbības iedzīvotāju informēšanai, jau pagājušajā gadā tika izstrādāti 4 projekti, un šogad plānots izveidot 5 iekšpagalmu autostāvvietas, ka arī sagatavot 14 jaunus projektus. Jau ir noslēgti līgumi ar mājām Viestura ielā 25, Vienības ielā 28 un 42, Balvu ielā 3A un Akadēmiķa Graftio ielā 31.

Jāatzīmē, ka šī programma (darbu līdzfinansējums līdz 70% un 100% kompensācija projektiem līdz 3000 eiro) nekādā veidā nav saistīta ar trīs gadu plānu, ko Daugavpils dome īsteno pēc noteiktām prioritārām adresēm. Līdz ar to sakārtotu autostāvvietu skaits pagalmos palielināsies vēl vairāk.

Situācija ir ar balkonu remontu atšķiras - iedzīvotāji joprojām nesteidzas pievienoties šai programmai. Tomēr pirms dažiem mēnešiem šo darbu līdzfinansējuma apjoms tika palielināts līdz 60%, un tagad jau tiek izstrādāti trīs projekti 700 eiro vērtībā - Zeļinska ielā 3 un 5, un Dobeles ielā 22. Pēc DDzKSU vērtējuma, iedzīvotāju informēšanas kampaņai, kas paredz atsevišķas kopsapulces, kurās tiek izskaidrota ar projektu cena, ir acīmredzams pozitīvs efekts.

Ievērojamu lomu Daugavpils iedzīvotāju motivācijas procesā ir pilsētas līdzfinansējuma kartei, kas atrodama mājas lapā www.ddzksu.lv. Tajā tiek atspoguļota lielākā daļa pēdējos gados īstenoto projektu, norādot to adreses, datumus un cenas. Tepat var atrast arī saprotamu autostāvvietu karti ar atsevišķām atļaujām. Kopš šo karšu izveides brīža ir reģistrēti gandrīz 100 000 lietotāju apmeklējumi, kas liecina, ka pilsētniekiem tas ir aktuāli.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: