Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils cietoksnī turpinās būvniecības un restaurācijas darbi Pilsētas ziņas

712

Vasaras sezonā Daugavpils cietoksnī ne vien pakāpeniski pieaug tūristu plūsma, bet arī rosīgi turpinās restaurācija un būvniecības darbi vairākos svarīgos objektos: Inženieru arsenālā, Pulvera noliktavā un Daugavpils zonālajā valsts arhīvā.

(Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Daugavpils pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli).

Vērienīgākie darbi norisinās Inženieru arsenāla teritorijā, kur iecerēts izveidot tehnikas un industriālā dizaina muzeju. Nesen šeit svinēja spāru svētkus: virs visa kompleksa pabeigta jumta nesošās konstrukcijas izbūve. Arsenāla iekšpagalmā tiek atjaunota fasāde un gatavota pamatne topošā muzeja komunikāciju ievilkšanai. Tepat darbu gaitā uziets arī interesants artefakts - sens tvaika katls, ko plāno eksponēt muzeja pagalmā.

Citā cietokšņa daļā, pie Marka Rotko mākslas centra, tiek veidota papildus izstāžu telpa, kas būs veltīta keramikas mākslai un izcilajam keramiķim Pēterim Martinsonam. 7. bastiona pulvera noliktava, kur atradīsies „Martinsona māja”, tiek pārbūvēta: vajag atjaunot jumta vēsturisko augstumu, demontēt dažus iekšējos elementus un labiekārtot  teritoriju. Blakus objektam plāno iekārtot arī atpūtas zonu bērniem un tirdzniecības vietas amatniekiem.

Atšķirībā no abiem iepriekš minētiem projektiem, būvniecības darbi Daugavpils zonālā arhīva ēkā jau tuvojas noslēgumam un var būt pabeigti šī gada augustā. Komandanta ielā 9 jau ir praktiski pabeigti fasādes atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi, nomainītas inženierkomunikācijas, vecie logi, durvis un citi elementi. Ēka, kuras uzlabotais vizuālais izskats ļaus labāk iekļauties esošajā pilsētvidē, nākotnē mainīs arī statusu, kļūstot par Latgales reģiona arhīvu centru.

Inženieru arsenāla rekonstrukcijas un konservācijas projekts tiek veikts Eiropas reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projektā Nr. 5.5.1.0/17/I/007 “Rīteiropas vērtības”. Būvdarbu iekštelpu restaurāciju un inženiertīklu izbūvi (būvniecības 3. kārta) veic specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projektā Nr. 5.5.1.0/18/I/002 “Kultūras mantojuma objekta publiskās ārtelpas attīstības un pieejamības veicināšana tūrisma pakalpojumu daudzveidošanai Daugavpils pilsētā”. Būvdarbus pulvera noliktavā un pieguļošā teritorijā īstenos Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektā Nr. LV-RU-002 “Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un veicināšana Latvijā un Krievijā” (LV-RU HERITAGE).

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Daugavpils pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: